Kobieta zginęła pod kołami samochodu. Autem kierowała 15-latka!

  • 26.02.2021, 12:25
  • redakcja RTO
Kobieta zginęła pod kołami samochodu. Autem kierowała 15-latka!
Do wypadku doszło na terenie bazy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w środę 24 lutego około 14:00 we wsi Koperniki w gminie Nysa.

 

Starsza kobieta zginęła pod kołami samochodu.

Pojazdem kierowała 15-latka, a na fotelu obok niej siedziała jej matka. Obie były trzeźwe.  Do wypadku doszło na bocznej drodze do zabudowań bazy, droga jest wyłożona betonowymi płytami.  W tym momencie z terenu RSP wychodziła grupa ludzi. Piesi widząc jadący szybko samochód cofnęli się, jednej osobie nie udało się schować za budynek.

Potrącona to starsza kobieta, mieszkanka Kopernik

Samochód docisnął kobietę do ściany budynku, potem znalazła się pod kołami. Osobowy Ford zatrzymał się kilka metrów za budynkiem. Samochód jechał dość szybko, chwile wcześniej  przewrócił metalowe słupki, a potem otarł się o ścianę niewielkiego budynku dla personelu obok wagi dla ciężarowych pojazdów, tam właśnie doszło do potrącenia. Potrącona kobieta zmarła z powodu rozległych obrażeń ciała.

- Strażacy przez prawie godzinę reanimowali poszkodowaną. Niestety, nie udało się jej uratować – informował media Dariusz Pryga, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie.

Zdarzenie będzie oceniał sąd rodzinny i opiekuńczy.

Ze względu na wiek kierującej pojazdem sprawę będzie wyjaśniał Sąd Rodzinny w Nysie. Nie można też wykluczyć, że matka dziecka usłyszy zarzut niedopełnienia obowiązku nad dzieckiem i niedopilnowania, aby nieletni bez uprawnień nie kierował pojazdem mechanicznym.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe