Przyjeżdżających z Czech i Słowacji musimy odbyć 10 dniowa kwarantannę.

  • 27.02.2021, 22:18
  • redakcja RTO
Przyjeżdżających z Czech i Słowacji musimy odbyć 10 dniowa kwarantannę.
Od 27 lutego obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji.

Zaszczepieni mają lepiej.

Z obowiązku odbycia kwarantanny po przyjeździe z Czech i Słowacji są zwolnione osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 oraz te, które mają aktualny negatywny wynik testu na obecność patogenu, wykonanego maksymalnie 2 doby przed przekroczeniem granicy. Zaświadczenie powinno być wystawione w języku polskim lub angielskim.

Dodatkowe środki ostrożności

Ma to związek z bardzo trudną sytuacją epidemiczną u naszych południowych sąsiadów. Obostrzenia nie powodują jednak utrudnień w ruchu na granicy polsko-czeskiej na Opolszczyźnie.
- Straż graniczna nie prowadzi kontroli granicznej. Ta kontrola jest kontrolą sanitarną, jest to kontrola wyrywkowa. Osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce są zobowiązane posiadać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dotyczy to osób przekraczających granicę różnymi środkami transportu, indywidualnie, zbiorowo lub też osób, które przekraczają granicę pieszo - wyjaśnił mediom rzecznik prasowy śląskiego oddziału straży granicznej chor. szt. Szymon Mościcki.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe