Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga w Opolu na "Praw kobiet", czy ktoś zagłosuje choćby za skwerkiem "wyskrobanych". Każdy powinien mieć coś swojego.

  • 01.03.2021, 13:45
  • redakcja RTO
Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga w Opolu na "Praw kobiet",…
Tytuł jest rzecz jasna prowokacyjny, bowiem Lewica walczy z dotychczasowym patronem mostu, którym są "Żołnierze Wyklęci".

Lewica nie chce wiaduktu żołnierzy wyklętych.

Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są "Żołnierze Wyklęci", jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby nazywał się "Praw Kobiet". Dzisiaj (01.03) mają w tej sprawie złożyć petycję do rady miasta.

To oczywiste przecież "Wyklętych" wyklęli, a potem mordowali ojcowie i dziadkowie przynajmniej części działaczy obecnej  lewicy. Tak więc, temu pomysłowi trudno się dziwić. Ale skąd pomysł na most imienia "Praw kobiet"?

Nie mamy nic przeciwko prawom kobiet, jednak jeśli zaczniemy nazywać mosty w taki sposób, to zaraz ich zabraknie, bo któż odmówi praw, mężczyznom, dzieciom, seniorom, niepełnosprawnym, homoseksualistom, Afrykanom, żydom, katolikom, a nawet... zwierzętom. Może lepiej nazwać wiadukt mostem WSZELKICH PRAW, albo mostem WSZECHPRAW

Obrońcy życia zażądają z pewnością nazwy "most nienarodzonych", historycy zapragną mostu przedwcześnie zmarłych mężów stanu, można tak w nieskończoność.

 

Lewica kontra Prawica

Z pomysłem Lewicy nie zgadza się Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, który był jednym z inicjatorów powstania Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Przypomnijmy, że w 2009 roku to Janusz Kowalski złożył petycję o stworzeniu takiego dnia do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Chcemy zaapelować, aby nie dzielić Opola i pamięci o żołnierzach wyklętych. To właśnie Opole było tym miejscem, które bez względu na opcję polityczną i wrażliwość łączyło wszystkich - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

- Nigdy nie dzieliliśmy pamięci o żołnierzach wyklętych ze względów polityki. Muszę przypomnieć, że w roku 2009, inicjatywę Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poparły wszystkie środowiska polityczne. Zarówno te centrowe, jak i prawicowe. Dzisiejsza inicjatywa Lewicy, postkomunistycznej Lewicy wpisuje się dokładnie w tę narrację komunistów z całego okresu PRL i niestety do początków XXI wieku.

Opolska Lewica głos w sprawie zabierze po godzinie 15.00, podczas konferencji prasowej przed opolskim ratuszem.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe