Czubak odchodzi ze stanowiska wojewody opolskiego, zastępuje go Kłosowski. (12.03)

  • 12.03.2021, 19:47
  • redakcja RTO
Czubak odchodzi ze stanowiska wojewody opolskiego, zastępuje go Kłosowski. (12.03)
Premier Mateusz Morawiecki powołał Sławomira Kłosowskiego na stanowisko nowego wojewody opolskiego. Dotychczasowy wojewoda Adrian Czubak złożył rezygnację powołując się na sprawy osobiste.

Nowy wojewoda

Nowy wojewoda obejmie urząd 15 marca. O zmianie na stanowisku. MSWiA przypomniało, że nowy wojewoda, Sławomir Kłosowski był posłem trzech kadencji Sejmu RP, gdzie w komisjach sejmowych zajmował się edukacją, Unią Europejską oraz administracją. Kłosowski był także posłem do Parlamentu Europejskiego, wiceministrem edukacji narodowej oraz opolskim kuratorem oświaty.

Odchodzący Adrian Czubak urząd wojewody opolskiego pełnił od grudnia 2015 roku. Wcześniej, przez kilkanaście lat związany był z branżą finansową i budowlaną.

 

Oficjalnie względy osobiste.

- To nie jest dla mnie zaskakująca informacja - mówi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, szefowa struktur partii w regionie. Jak dodaje, od dłuższego czasu wojewoda przymierzał się do tej decyzji ze względów osobistych.
- Wszyscy tutaj na Opolszczyźnie widzieliśmy, ile wkładał w swoją pracę zaangażowania, serca, swojego intelektu oraz poświęcenia. Szczególnie w tym ostatnim okresie covidowym. Wielki człowiek, wielki wojewoda i za tę piękną pracę na rzecz województwa bardzo dziękujemy. - dodaje Porowska,

Adrian Czubak został powołany na stanowisko wojewody w grudniu 2015 roku, po objęciu przez Sławomira Kłosowskiego mandatu w europarlamencie, gdy Dawid Jackiewicz zrezygnował z europarlamentu, obejmując tekę ministra skarbu w rządzie Beaty Szydło.

Sławomir Kłosowski nie skomentował na razie swojego powołania. Jak przekazał radio Opole w rozmowie telefonicznej, do sprawy odniesie się w poniedziałek (15.03). Wtedy ma oficjalnie objąć urząd wojewody.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe