Przed nami trzy tygodnie obostrzeń. Zamknięte kina, baseny, hotele. Ograniczona działalność galerii handlowych

  • 20.03.2021, 14:23
  • redakcja RTO
Przed nami trzy tygodnie obostrzeń. Zamknięte kina, baseny, hotele. Ograniczona…
W całej Polsce wprowadzono obostrzenia od 20 marca do 9 kwietnia.

Zamknięte pozostają hotele, wyjątkiem są wyjazdy służbowe i hotele robotnicze. Ograniczona jest także działalność galerii handlowych za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych będą mogły działać usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie. Zamknięte będą baseny, sauny, solaria, stoki narciarskie oraz obiekty sportowe. Te jednak mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Od poniedziałku (22.03) dzieci z klas 1 - 3 szkół podstawowych będą uczyły się zdalnie. Ma to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Minister Adam Niedzielski powiedział, że obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim przyniosły oczekiwane efekty i przyrost nowych zakażeń wyhamował, stąd decyzja o rozszerzeniu obostrzeń na cały kraj.

Nauka zdalna w najmłodszych klasach zbiegnie się w czasie z przerwą świąteczną i będzie obowiązywać przez najbliższe 3 tygodnie. Nadal otwarte są żłobki i przedszkola.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe