Przed sądem w Nysie protestowało kilka osób. Uważają, że sędziowie najlepiej osądzą się sami.

  • 20.03.2021, 14:42
  • redakcja RTO
Przed sądem w Nysie protestowało kilka osób. Uważają, że sędziowie najlepiej…
Uczestnicy protestu stanęli w obronie sprawę sędziów Igora Tulei, Beaty Morawiec i Pawła Juszczyszna, którzy ich zdaniem są szykanowani. (18 marca)

- System prawny jest w Polsce niszczony w sposób bezwzględny - uważa płk. Adam Mazguła, wiceprezes opolskich struktur KOD. - Stworzone zostały dwa systemy prawne. Jeden dla ludzi partii rządzącej, a drugi dla zwykłych obywateli. - dodaje.

Działacze KOD i Platformy Obywatelskiej regularnie demonstrują w obronie sądownictwa w myśl wypowiedzi Andrzeja Rzeplińskiego - Żeby było tak jak dawniej. -  Pod sądem rejonowym w Nysie spotykali się już wiele razy.

Niezależni publicyści tacy jak Rafał Ziemkiewicz zadają pytanie - Kto osądzi sędziów?

Sami sędziowie mają na to pytanie prostą odpowiedź: nikt. Osądzimy się sami. W każdym innym wypadku narobimy krzyku na cały świat, że demokracja zagrożona, praworządność kona i tak dalej. A tak jakoś się składa, że sędziowie, którzy stoją na czele tej walki o praworządność, wszyscy mają się czego obawiać.

Jeden z sędziowskiej pensji kupił 20 nieruchomości, drugi klepnął komornikowi lewą egzekucję, inny uwolnił od kary gangsterów albo trzymał niewinnego kibica trzy lata w pudle jako "prywatnego więźnia" mściwie nam wtedy panującego Donalda T.

Oto mamy kolejnego bohatera dla obrońców "wolnych sądów" - sędzia, którego usiłowała przeforsować na swego następcę była prezes Gersdorf okazał się mieć na sumieniu trzymanie w więzieniu niewinnego człowieka bo nie dopatrzył papierów. O innym sędzi "przestepcy" z Bydgoszczy, który dopuścił się gwałtu na swojej koleżance z pracy także sędzi, z tego samego sądu, aż się nie che wspominać, ale trzeba...

 

artykuł w gazecie Rzeczpospolita:
Prokuratura: sędzia z Bydgoszczy oskarżony o gwałt na sędzi... czytaj 

cytat:
(...) Wtedy zaczął się zachowywać nachalnie i próbował całować sędzię, przeciw czemu ta zdecydowanie zaprotestowała. Następnie rzucił się na nią i przygniótł własnym ciałem, doprowadzając przemocą do obcowania płciowego. W trakcie napaści bił ją po głowie, próbował dusić (...)

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bubu
Bubu 23.03.2021, 10:00
PRL wiecznie żywy. Mazguła poczciwy cymbał, Stanczyk bez mózgu.

Pozostałe