Kowalski przeciw transformacji energetycznej. Stracimy na polityce klimatycznej Niemiec.

  • 27.03.2021, 12:24
  • redakcja RTO
Kowalski przeciw transformacji energetycznej. Stracimy na polityce klimatycznej…
37 procent pieniędzy, które pożycza Unia Europejska dla nas, mamy przeznaczyć na transformację ideologiczną. Między innymi po to by zamknąć Elektrownię Opole, którą wybudowaliśmy za 11 mld zł.

Rosnące ceny uprawnień do emisji CO2

Spekulacyjny parapodatek eurpoejski powoduje, że na Opolszczyźnie dojdzie do likwidacji tysięcy miejsc pracy w perspektywie najbliższej dekady. Przemysł cementowy nie wytrzyma polityki klimatycznej Unii Europejskiej, nie wytrzyma ani cementownia w Opolu, ani Cementownia Odra czy Górażdże. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu będą mieć ogromny problem, ponieważ cena gazu będzie rosnąć. - uważa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski

Chciałbym, aby sto procent pieniędzy trafiło na pomoc branżom dotkniętym przez pandemię

Dzisiaj, kiedy rzeczywiście polska gospodarka musi się podnieść po pandemii, czy naprawdę potrzebujemy dotowania wiatraków na morzu? Spójrzmy na opolskich przedsiębiorców, na branżę gastronomiczną, hotelarską,  - tam są potrzebne pieniądze, a nie na przebudowę według ideologicznego planu niemieckiego europejskiej gospodarki po to, aby wspierała pozycję Niemiec. Życzyłbym sobie, żeby był to rzeczywisty plan odbudowy Polski, a nie europejski program przebudowy Polski zgodnie z interesami niemieckimi - mówił Janusz Kowalski. - Na to nie można się zgodzić.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe