Głubczyce. Szpital powiatowy zostaje przekształcony w covidowy od 27 marca

  • 27.03.2021, 12:45
  • redakcja RTO
Głubczyce. Szpital powiatowy zostaje przekształcony w covidowy od 27 marca
Decyzją wojewody opolskiego od soboty szpital ten będzie w całości szpitalem dla pacjentów koronawirusowych. Znajdzie się w nim w sumie 110 łóżek, w tym trzy z dostępem do respiratora.

110 łóżek i tym trzy respiratorowe.

Aktualnie na Opolszczyźnie zabezpieczone są 1082 łóżka "covidowe", z czego zajętych jest 617. Decyzją wojewody opolskiego od soboty szpital w Głubczycach będzie w całości szpitalem "covidowym". Znajdzie się w nim w sumie 110 łóżek dla zakażonych koronawirusem, w tym trzy z dostępem do respiratora. Przekształceniu placówki może mieć związek z fatalną sytuacją epidemiczną w województwie śląskim. Tamtejsze lecznice są bliskie przepełnienia. Wykorzystane są już tam 3141 łóżka z 3905 dostępnych. Zajęte są również 244 z 277 respiratorów.

- Pacjenci z województwa śląskiego będą przewożeni do szpitali w ościennych województwach - mówił na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szpital w Głubczycach będzie kolejnym szpitalem na Opolszczyźnie przeznaczonym wyłącznie do leczenia chorych na COVID-19. W całości na covidowy został przekształcony m.in. szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe