Parkowanie na Piastowskiej jest za darmo = prywatny garaż.

  • 29.03.2021, 18:47
  • redakcja RTO
Parkowanie na Piastowskiej jest za darmo = prywatny garaż.
Parking pod ul. Piastowską w Nysie miał odciążyć śródmieście. Jest wykorzystywany jako prywatny garaż.

Samochody pokryte kurzem.

Wiele pojazdów stoi non stop przez kilka miesięcy. Niektóre z nich wyglądają jak porzucone, inne są prawdopodobnie "garażowane" przez handlarzy.

 

Parking zbudowany za unijne.

Parking podziemny pod ul. Piastowską w Nysie został oddany do użytku wiosną 2019 roku. W centrum miasta przybyło wówczas 80 miejsc parkingowych. Niestety jak na razie nie spełniają swojego zadania, tj. odciążania śródmieścia. Na wolne miejsca trzeba niemalże polować. Parking przez większa część doby jest pełny. mało kto z niego wyjeżdża.

Brak opłat nie wymusza rotacji. Władze powiatu zastanawiają się co zrobić w obecnej sytuacji. Co prawda ustawa o ruchu drogowym umożliwia przejecie pojazdu porzuconego na własność jednostki samorządu, ale parking musiałby być drogą publiczną, trzeba spełnić szereg ustawowych wymogów, a cały proces trwa. 

Zgodnie z zasadami dotacji przez 5 lat od oddania w użytkowanie nie wolno pobierać opłat. Tak wpisano we wniosku, co prawda dotacja europejska jako taka, nie uniemożliwia wprowadzanie opłat, ale wówczas trzeba by zarobione pieniądze policzyć i oddać, a tego nikomu nie chce się robić. O wiele łatwiej jest opłat nie pobierać. Niestety takie podejście wiąże ręce samorządowi, który teraz ma małe pole manewru, żeby takim miejscom przywrócić właściwa funkcję.

redakcja RTO

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe