Wybuch reaktora chemicznego w w firmie ICSO Chemical Production w Kędzierzynie-Koźlu

  • 07.04.2021, 19:28
  • redakcja RTO
Wybuch reaktora chemicznego w w firmie ICSO Chemical Production w Kędzierzynie-Koźlu Zdjęcie ilustracyjne: reaktor chemiczny
Do eksplozji doszło na terenie firmy ICSO Chemical Production w Blachowni, dzielnicy Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie). Prowadzono tam proces z użyciem około tony żywicy. Jedna osoba została lekko ranna.

"Wpadł w drgania"

- Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji. Na szczęście niewielkie, niegroźne obrażenia odniósł tylko jeden z pracowników - poinformował Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. 

Eksplozja uszkodziła fasadę budynku, gdzie znajdował się reaktor, w którym prowadzono proces technologiczny. 

- Podmuch był tak mocny, że otworzyły się okna i wywróciły niektóre rzeczy znajdujące się w biurach. W jednym z pokoi na biurku wylądował sporej wielkości kawałek blachy. Osoba tam przebywająca miała bardzo dużo szczęścia - relacjonował jeden ze świadków w rozmowie z lokalnym portalem nto.pl.


Na miejscu są strażacy oraz przedstawiciele służb dozoru. Kierownictwo zakładu zapowiedziało, że pokryje wszelkie szkody, jakie podmuch eksplozji wyrządził w pobliskich biurach należących do innej firmy. 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe