3,5 mln maseczki trafi do mieszkańców Opolszczyzny

  • 21.04.2021, 14:09
  • redakcja RTO
3,5 mln maseczki trafi do mieszkańców Opolszczyzny
- Transport maseczek rozpoczął się dziś i potrwa do najbliższego piątku – informuje wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który koordynuje akcją dostawy środków ochrony osobistej w regionie. W logistyce pomagają strażacy.

495 tys. na powiat opolski, 374 tys. do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nieco mniej do powiatu brzeskiego i niemal 300 tys. do powiatu kluczborskiego – lista jest jednak znacznie dłuższa. Dziś z Wojewódzkiej Bazy Magazynowej wyjechały pierwsze partie maseczek ochronnych. Łącznie jest ich 3,5 mln. W logistykę, na prośbę wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego, zaangażowano straż pożarną. – Te maseczki będą dystrybuowane z komend powiatowych straży pożarnej do gmin w regionie. A z gmin trafią już bezpośrednio do mieszkańców – wyjaśnia wojewoda opolski.  Od rana trwa załadunek maseczek do samochodów ciężkich (kwatermistrzowskich).

 

W przeliczeniu, kilku milionowa dostawa maseczek, oznacza, iż na jednego mieszkańca woj. opolskiego przypadają 4 maseczki. – Z epidemią nie ma żartów, dlatego zwracam się z apelem do Państwa z apelem o korzystanie z maseczek. Aby to wszystko, co od dziś trafiać będzie do opolskich gmin było przez Państwa używane – podkreśla wojewoda Kłosowski.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jedynak
Jedynak 21.04.2021, 23:30
Nawet jakby było 35 milionów maseczek, to i tak w dystrybucji sprawiedliwej rządzący połamią sobie zęby. Szkoda czasu na takie jednorazowe ochłapy

Pozostałe