Opolskie w gronie województw z największą liczbą zakażeń. Obostrzenia zostają

  • 21.04.2021, 16:10
  • redakcja RTO
Opolskie w gronie województw z największą liczbą zakażeń. Obostrzenia…
Na Opolszczyźnie a także w woj. śląskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim nie będzie luzowania obostrzeń epidemicznych.

 Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- W tych województwach przede wszystkim, w których mamy sytuację trudna, to województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie, utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia, czyli wszystkie te reguły, które do tej pory obowiązywały w skali całego kraju, w tych pięciu województwach będą obowiązywały przez najbliższy czas - powiedział minister zdrowia.

Województwa w utrzymanym dotychczasowym reżimie sanitarnym, to takie regiony, gdzie wskaźnik zakażeń jest powyżej 35 na 100 tysięcy (mieszkańców). Nie był to jedyny parametr, brany pod uwagę.

Najlepsza sytuacja pod względem liczby zachorowań jest w woj. podlaskim, tam wskaźnik wynosi 22,2., w  woj. podkarpackim 22,5, w woj. warmińsko-mazurskim 23,7.
Średnia liczba zakażeń na 100 tysięcy (mieszkańców) na Opolszczyźnie sięga 38,3.
 

Epidemia opolskie

 358 nowych przypadków COVID-19. Najwięcej zakażeń wykryto w powiecie opolskim - 73 i Opolu - 62. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odnotowano 37 przypadków nowych zachorowań na COVID-19, w prudnickim - 35, w nyskim - 28, w krapkowickim - 27, brzeskim - 26 i głubczyckim - 20. W powiecie oleskim zakaziło się 16 mieszkańców, w kluczborskim - 14. W powiecie strzeleckim zanotowano 12 przypadków koronawirusa, a namysłowskim - 8.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe