Był biurowiec, będzie blok mieszkalny

  • 01.05.2021, 22:06
  • redakcja RTO
Był biurowiec, będzie blok mieszkalny
Zanany nyski biurowiec-pustostan, dawny budynek Zakładu Urządzeń Przemysłowych przy ul. Piłsudskiego ma zostać przebudowany na blok mieszkalny.

Nieruchomość po ZUP na mieszkania.

Budynek wraz z przyległościami został sprzedany firmie Mega, która specjalizuje się w produkcji naczep samochodowych. Przedsiębiorstwo podjęło decyzję o zmianie sposobu zagospodarowania nieruchomości i wystąpiło do rady miejskiej Nysy z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej na bazie tego budynku.

Budynek ma 9 kondygnacji naziemnych. Zgodnie z koncepcją architektoniczną przygotowaną przez nyskiego architekta Tomasza Grębskiego, na siedmiu górnych piętrach ma powstać 45 mieszkań. Dwie dolne kondygnacje będą przeznaczone na lokale użytkowe.

Zaplanowane mieszkania to 100 metrowe apartamenty na górnych piętrach po mniejsze lokale, i kawalerki. Przed blokiem ma powstać parking, inwestor w związku z ograniczonym terenem stara się o zgodę władz miejskich, aby zmniejszyć współczynnik miejsc parkingowych do  0,75 miejsca na lokal. Założenia planistyczne dla nowych, to co najmniej jedno miejsce parkingowe dla każdego lokalu.

Budynek ma swoją historię. Powstał w latach 70-tych, w pierwotnej koncepcji miał być wyższy, ale skończyło się na 9 kondygnacjach. Po upadku ZUP stał pusty, a właściciel bezskutecznie próbował go sprzedać.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe