IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne - wysoki poziom wód w rzekach.

  • 18.05.2021, 09:02
  • redakcja RTO
IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne - wysoki poziom wód w rzekach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski.

Pierwszy stopień na Nysie

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w zlewni Warty do Wełny, w zlewni Pilicy, Bzury, Baryczy i Nysy Kłodzkiej do Zbiornika Nysa. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu i burzami przewiduje się wzrost stanów wody do strefy stanów wysokich, z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych. W obszarach burz na mniejszych rzekach i w obszarach zurbanizowanych mogą wystąpić lokalne podtopienia. Ostrzeżenie obowiązuje do 18 maja do 14:00, a w zlewni Nysy Kłodzkiej, Ślęzy i środkowej Warty - do 9:00.

Drugi na Odrze

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują na Odrze od Chałupek do Koźla i od ujścia Baryczy do ujścia Bobru, w zlewni Wisły do ujścia Dunajca, w zlewni Olzy, Kłodnicy, Stobrawy i Nysy Kłodzkiej od Ścinawki do Zbiornika Kozielno. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. W zlewni górnej Odry wzrosty mogą być gwałtowne. Punktowo, w przypadku szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do 18.05 do 15:00, a w zlewni Wisły - do 17:00.
 

link do IMGW - https://meteo.imgw.pl/dyn/?oshyd=true#osmet=false&oshyd=true&pronieb=false&roadwarn=false&model=alaro4k0&loc=52.24,21.034,8

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe