Wreszcie ma ruszyć budowa nowego gmachu sądu w Nysie

  • 26.05.2021, 20:59
  • redakcja RTO
Wreszcie ma ruszyć budowa nowego gmachu sądu w Nysie
Konsorcjum MTM Budownictwo z Tarnowa oraz PBO Śląsk z Sosnowca wygrało przetarg na budowę nowej siedziby sadu rejonowego w Nysie. Nowy gmach sądu ma powstać na rogu ul. Szopena i Norwida w Nysie. Wykonawca będzie miał na to 4 lata.

48,7 miliona złotych

Najniższa cena – 48,7 miliona złotych została zaproponowana przez konsorcjum dwóch firm. Jedna z nich: MTM Budownictwo jest znana w Nysie. Wybudowała u nas już Halę Sportową, a obecnie buduje dla gminy osiedle przy ul. Fraciszkańskiej. Jeśli wynik przetargu nie spotka się z formalnymi protestami niedługo rusza prace projektowe, a potem budowa.

Przygotowania przez 8 lat

Konkurs na zaprojektowanie obiektu przeprowadzono w 2013 roku. Wybrano propozycję zespołu projektowego z Krakowa pod kierownictwem architekta Romualda Loeglera.  Projekt to dwa stykające się ze sobą budynki połączone przeszklonym atrium. Według koncepcji ma to być obiekt proekologiczny, z niskimi kosztami eksploatacji.

W tym czasie koszt budowy szacowano na ok. 40 mln złotych. W 2016 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który prowadzi cały proces w imieniu Ministerstwa Sprawiedliwości, uzyskał pozwolenie na budowę. Niestety nie rozpoczęto budowy i ważność dokumentów wygasła.

Wyłoniony w obecnym przetargu wykonawca prac będzie zobowiązany przeprojektować dokumentację i uzyskać ponowne pozwolenie na budowę. Trzeba także uwzględniać obniżenie kosztów budowy przy zachowaniu porównywalnych materiałów wykończeniowych.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

красивый
красивый 26.05.2021, 23:53
Trójkątny, jak gwiazda radziecka. A dlaczego nie czerwony?

Pozostałe