239 nowych zachorowań i 47 zgonów w kraju. Opolszczyzna 6 nowych infekcji.

  • 12.06.2021, 11:06
  • redakcja RTO
239 nowych zachorowań i 47 zgonów w kraju. Opolszczyzna 6 nowych infekcji.…

Liczba zachorowań

32 zgony spośród 47 odnotowano wśród pacjentów zmagających się chorobami towarzyszącymi. 40 nowych zakażeń, potwierdzono w województwie mazowieckim. 24 nowe przypadki odnotowano w Wielkopolsce, a 23 na Dolnym Śląsku.

Region opolski z 6 nowymi zachorowaniami, to jeden z najmniejszych przyrostów w kraju. 2 przypadki potwierdzono w powiecie prudnickim. Po jednej infekcji przybyło w powiatach głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, nyskim i brzeskim. Na Opolszczyźnie zmarła jedna osoba zamieszkująca powiat głubczycki. Pacjent zmarł mimo braku schorzeń towarzyszących.

Obecnie w polskich szpitalach wykorzystywane jest nieco ponad 15,5 procent rezerwy łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. 313 pacjentów korzysta z pomocy respiratorów.

Od początku pandemii w kraju koronawirusem zakaziły się już 2 877 243 osób, 154 474 przechodzi aktualnie chorobę. Do tej pory wyzdrowiało 2 648 207 pacjentów, a 74 562 zmarło.

 

Szczepienia

Na Opolszczyźnie w pełni zaszczepionych jest już 200 tys. osób. W ciągu ostatniej doby wykonano na Opolszczyźnie 12 tys. szczepień. Wolnych terminów przybywa. Wciąż daleko jest do osiągnięcia celu, jakim jest odporność zbiorowa. Najwięcej wolnych terminów szczepienia na Opolszczyźnie jest w Opolu. Do końca czerwca w stolicy województwa może zaszczepić się nawet 27 tys. osób, a dodatkowo w powiecie opolskim kolejne 6 tys. 

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski chce zaangażować do promocji szczepień samorządy.

- Chodzi przede wszystkim o seniorów powyżej 70. roku życia, którzy najciężej znoszą zakażenie koronawirusem. Samorządy wspólnie ze wszystkimi innymi podmiotami, funkcjonującymi na terenie gmin, w tym OSP – zobowiązują się do tego, aby dotrzeć indywidualnie do seniorów i zaproponować im konkretne daty szczepienia - wyjaśnia wojewoda Kłosowski.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe