Czy Gmina i Powiat dopłacą do Centrum Przesiadkowego w Nysie?

  • 20.07.2021, 12:07
  • redakcja RTO
Czy Gmina i Powiat dopłacą do Centrum Przesiadkowego w Nysie?
Samorządy przeznaczyły na realizację zadania 21 mln zł. W pierwszym przetargu w czerwcu 2021 tylko jedna oferta zmieściła się w zamierzonym kosztorysie, ale została ona unieważniona ze względu na błędy formalne. Oferty drugiego przetargu zostały otwarte 8 lipca.

2 mln więcej.

Wszystkie oferty przekroczyły kwotę zaplanowaną na realizację zadania. Oferowane 23 - 24 mln zł to o 2-3 mln więcej. To oznacza, że powiat i gmina Nysa stoją przed ewentualnością dołożenia brakujących 2 mln zł. We wtorek (13 czerwca) zapadała decyzja dotycząca rozstrzygnięcia postępowania przetargowego.

- Chcemy wybrać najtańszą ofertę. Będzie się to wiązało z koniecznością udzielenia zgody na dofinansowanie inwestycji przez rady gminy Nysa oraz powiatu nyskiego. Uzgodnienia dotyczące tego już zapadły. Wnioski mają być głosowane na najbliższych sesjach w obu samorządach - wyjaśnia burmistrz Kordian Kolbiarz.


W przypadku gdy przetarg zostanie rozstrzygnięty w lipcu br., wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do października 2022 roku. Inwestycja ma objąć generalny remont i przebudowę budynku dworca kolejowego i autobusowego. Dodatkowo przebudowana ma zostać dworcowa płyta oraz stanowiska odjazdu i przyjazdu autobusów.

Przebudowa dworca kolejowego i autobusowego w Nysie to wspólna inwestycja gminy i powiatu.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe