Nowy generał stare zwyczaje

  • 21.07.2021, 20:22 (aktualizacja 21.07.2021, 20:44)
  • redakcja RTO
Nowy generał stare zwyczaje

Opolski komendant wojewódzki został generałem policji

Opolski komendant wojewódzki - inspektor Rafał Kochańczyk został dzisiaj mianowany na nadinspektora czyli generała policji. Wręczenie nominacji przez prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się na dziedzińcu Belwederu podczas uroczystości z okazji Święta Policji.

Stopnie generalskie nadane zostały przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Oficerowie otrzymali również pamiątkowe szable. Oprócz naszego komendanta takie stopnie otrzymało także 6 innych funkcjonariuszy. Ponadto nadinsp. Rafał Kochańczyk został odznaczony: Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Nowy komendant stare zwyczaje

Choć sąd administracyjny w Opolu 16.03 uchylił obie decyzje KPP Nysa i KWP w Opolu dotyczące odmowy udzielenia informacji publicznej redakcji RTO. (Pytaliśmy o zarobki rzecznik prasowej KPP Nysa. Informacja ta była potrzebna, by zweryfikować, czy prawdą jest, że w KPP Nysa doszło do znacznych różnic w uposażeniu funkcjonariuszy). Komenda policji już pod nowym kierownictwem wniosła o kasację wyroku do NSA. (Naczelnego Sądu Administracyjnego).

Na informacje publiczną trzeba będzie poczekać. Co kuriozalne w skardze kasacyjnej komenda wojewódzka kierowana już przez nowego szefa podnosi, że zadający pytanie w trybie informacji publicznej nie jest dziennikarzem. Mimo, że pytający jest redaktorem naczelnym RTO od lat, a lokalna telewizja działa od 2012 roku. Niezależnie od tego faktu prawo do informacji publicznej ma każdy obywatel niezależnie od wykonywanego zawodu, oraz powodów swojego zainteresowania konkretna informacją. 

Sprawa pensji policjantów jest tyleż oczywista, co błaha. Jednak policja z zasady nie udziela informacji nawet jeśli przepisy są jednoznaczne. Nasz policyjny informator, osoba, z dużym doświadczeniem i stażem w policji ocenia to jednoznacznie.  - To standardowe działanie w policji. Oni wiedzą, że nie maja racji, ale będą przeciągać procedury w nieskończoność byle tylko pokazać kto tu rządzi. - To oczywiście subiektywna ocena naszego anonimowego komentatora.

Nasze pytanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej zadawane było przy okazji próby wyjaśnienia sprawy rzekomego mobbingu w nyskiej policji, jaka miała dotknąć wielu funkcjonariuszy komendy powiatowej. Jak pisaliśmy sprawą zajmowała się nawet komenda główna. Nasza korespondencja z rzecznikiem komendy głównej niestety niczego nie wniosła, bo zamiast odpowiedzi, która należała się mediom zgodnie z prawem i procedurą działania rzecznika instytucji publicznej, otrzymaliśmy komplet frazesów luźno związany z tematem naszych pytań.

czytaj ________

Mobbing w nyskiej policji. Wypłynął skandalizujący dokument ze śledztwa…

Mobbing w nyskiej policji. Wypłynął skandalizujący dokument ze śledztwa Komendy Głównej.

___________

 

czytaj także

RTO górą! Decyzja komendanta policji uchylona przez sąd administracyjny.

RTO górą! Decyzja komendanta policji uchylona przez sąd administracyjny.

 

___________

Zastraszanie świadków w nyskiej komendzie policji i mobbing ciąg dalszy?…Zastraszanie świadków w nyskiej komendzie policji i mobbing ciąg dalszy? Dlaczego nie.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe