Przegrała konkurs na dyrektora bo... ktoś odbierał smsy, a inny wyszedł z pokoju.

  • 30.07.2021, 19:00
  • redakcja RTO
Przegrała konkurs na dyrektora bo... ktoś odbierał smsy, a inny wyszedł…

 

 

Komisja zdecydowała o wyborze nowego dyrektora.

Konkurs przeprowadzono 16 czerwca. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli starostwa (3 osoby), kuratorium (3 osoby) oraz rady pedagogicznej, związków zawodowych i rady rodziców wybrała stosunkiem głosów 7 do 5 Martynę Nakonieczny.

Doświadczenie

Obie kandydatki mają doświadczenie w kierowaniu szkołami. Małgorzata Makaryk jako dotychczasowy dyrektor Carolinum (2016-2021), Martyna Nakonieczny dyrektor liceum w Paczkowie (2013-2021). Nakonieczny została dyrektorem szkoły po raz pierwszy w kadencji samorządu 2010-2014 kiedy starostą był Adam Fujarczuk Forum z Samorządowego 2002. Ponownie wygrała konkurs w roku 2018. Wówczas powiat kierowany był przez koalicję PSL-PO-SLD. Edukacją zajmował się Piotr Woźniak z SLD.

Polityka

Od wyborów w 2018 roku Martyna Nakonieczny jest radną sejmiku wojewódzkiego z ramienia PIS. Przynależność partyjna jej męża (także PIS) dotychczas nie przeszkadzała kolejnym zarządom powiatu w pozostawaniu na stanowisku dyrektora liceum w Paczkowie. Dziś Piotr Woźniak, radny opozycji mówi o nepotyzmie partii rządzącej. Czy słusznie?

Małgorzata Makaryk to dyrektor Carolinum od 2016 roku. Nie została wyłoniona jednak w konkursie, lecz powołana na to stanowisko przez zarząd powiatu. Doszło do tego w konsekwencji świadomego złamania prawa, jakiego dopuścili się członkowie ówczesnego zarządu powiatu Piotr Wożniak, Czesław Biłobran i Daniel Palimąka. Sprawa była szerzej omawiana w 2019 roku, kiedy wybuchł skandal związany z powoływaniem wbrew prawu oświatowemu członków zarządu i radnych w skład komisji konkursowych. Jak zwykle, takie mamy ułomne państwo, winowajcy nie ponieśli żadnych konsekwencji prawnych i dziś są radnymi powiatu. Nie zmienia to faktu, że Małgorzata Makaryk została dyrektorem na skutek bezprawnych działań zarządu PSL-PO-SLD. więcej tutaj link 

 

Obecny konkurs wygrała radna PIS (będzie dyrektorem Carolinum do 2026). Pod hasłem nepotyzmu (zarząd powiatu jest z PIS) opozycja organizuje społeczna kampanię podważającą wynik rozstrzygniętego konkursu. Trudno ocenić czy mają rację. Należy jednak pamiętać, że obie kandydatki posiadają doświadczenie na stanowisku dyrektora liceum. Obie były dobrze oceniane przez poprzedni zarząd powiatu, który dziś będąc w opozycji bije w bęben i sygnalizuje o nepotyzmie. Czy to przekonujące, niech każdy oceni sam.

 

Magdalena Makaryk chce powtórzenia konkursu

Była dyrektor Carolinum, napisała skargę na warunki przeprowadzonego konkursu na stanowisko dyrektora nyskiego liceum. W skardze zawarła swoje zastrzeżenia. W ich treści czytamy co następuje:

- Nie pozwolono mi na dokończenie prezentacji i przedstawienie wniosków końcowych. Na początku wystąpienia powiedziano mi, że mam 20 minut. Po tym czasie przewodnicząca powiedziała mi, że mój czas upłynął, ale mogłam wypowiadać się nadal. Po jeszcze kilku minutach pani przewodnicząca przerwała mi. Byłam bardzo zaangażowana, nie kontrolowałam upływającego czasu – mówi Małgorzata Makaryk.

- Prezentacja nie została przerwana. Ta informacja jest nieprawdziwa – opowiada na to Alina Karnaś – Burska, sekretarz powiatu. - Każda z kandydatek miała taki sam czas i takie same warunki na swoje wystąpienie. - 

Z naszych informacji wynika zaś, że zgodnie z zawartymi w regulaminie warunkami konkursy kandydatki miały na prezentację po 15 minut każda. Według naszych informacji prezentacja Pani Makaryk wykroczyła znacznie poza te ramy i trwała nawet do 40 minut. 

 

Szkodliwe smsy

Małgorzata Makaryk skarży się też, że w czasie jej wystąpienia jeden z przedstawicieli starostwa ciągle odbierał sms-y, a dźwięk telefonu jej przeszkadzał. Druga osoba wyszła na korytarz zatelefonować, co też rozproszyło kandydatkę i utrudniło jej wystąpienie.

- To brak kultury i szacunku dla drugiego człowieka – komentuje Małgorzata Makaryk. – Byłam gościem na zebraniu, a przewodnicząca komisji nie reagowała. - 

- Żadna z kandydatek nie wniosła zastrzeżeń do protokołu z posiedzenia komisji. Również członkowie komisji nie wnieśli uwag. Protokół z postępowania konkursowego został podpisany – mówi sekretarz powiatu nyskiego Alina Kanaś – Burska.

W tym punkcie nasz "dziennikarski wywiad" donosi, że członkowie komisji poruszali się zarówno podczas przesłuchania Pani Makaryk, jak i Pani Nakonieczny. Nawyk gmyrania w telefonach nie ominął członków komisji w trakcie prezentacji obu kandydatek. Taki mamy świat. Ponadto w trakcie prezentacji konkurentki Pani Makaryk, jeden z członków komisji przechadzał się z papierami tam i z powrotem po sali. Czy możemy go za to winić? Być może ma problemy z kręgosłupem i nie może długo usiedzieć.

Reasumując nie sposób zakwalifikować uwag Pani Małgorzaty Makaryk jako poważne. Pamiętajmy, że obie Panie są nauczycielkami i praca z 30 osobową grupą niesfornej młodzieży nie powinna wybijać żadnej z Pań z rytmu. Trudno sobie więc wyobrazić, że komisja przebiła swoimi "wybrykami" zachowanie w klasie. Zaś na poważnie w porównaniu z licealistami z pewnością zachowywała się poprawnie. Argumenty byłej dyrektor są delikatnie mówiąc nieco oderwane od rzeczywistości. Jeśli motywy miałyby być polityczne, to smsy nie miały żadnego znaczenia.

 

Kolejny zarzut to absencja jednego z członków komisji.

Choć różnica punktacji to dwa głosy, skarga zawiera także argument, że nieobecność jednego z członków komisji mogła mieć wpływ wynik. Jeden z członków komisji konkursowej, przedstawiciel organu prowadzącego czyli starostwa, był tego dnia niezdolny do zasiadania w komisji ze względu na zwolnienie lekarskie.

Alina Karnaś – Burska, sekretarz powiatu i jednocześnie przewodnicząca komisji konkursowej poinformowała media: - W mojej ocenie nie ma to wpływu na rozstrzygnięcie konkursowe. Swoją ocenę opieram o opinię prawną przygotowaną przez radcę prawnego starostwa. - 

 

redakcja

______________________

PS. 2

Bardzo ciekawa jest argumentacja radnego Piotra Woźniaka, zainteresowanych zachęcam do odsłuchania wywiadu z radio Nysa,

Fragment wypowiedzi Woźniaka - przegrała w konkursie (red.: Małgorzata Makaryk), który, jak podawały media, nie do końca był konkursem, w moim przekonaniu, który w jakiś sposób był transparentnie pokazany. (...) Nie miałem oczywiście żadnych zastrzeżeń do pracy Pani dyrektor (redNakonieczny), natomiast ja oceniam sytuację, w której pojawiają się spore wątpliwości co do tego, w jaki sposób było to procedowane... - mówił w Radio Nysa Piotr Woźniak, człowiek, który w latach 2015-2018  łamał prawo, uczestnicząc w komisjach konkursowych, w których nie mógł być członkiem. Uczynił to wykorzystując stanowisko wicestarosty. Co do merytoryki wypowiedzi przyznaję, że nic z tego nie rozumiem, może w komentarzach ktoś wyjaśni.

materiał z Radio Nysa Fm od około 15 minuty. 

 

____________________________

Artur Kamiński członek Rady Politycznej PIS także komentuje konkurs - 13:00

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bóg
Bóg 14.12.2021, 09:46
Hutu i Tutsi
Kaczo
Kaczo 21.08.2021, 22:21
*** ZA ILE SIĘ SPRZEDAŁEŚ?
chrum....
chrum.... 10.08.2021, 19:39
Ludzie ratujecie (ludzie mają w du**ie) kaczystowski reżim zawładnął światem! To straaaaaaszne straaaaaszne, kandydatka jedynej słusznej partii SLDwej, czyli "Sałata Leć Donas"
chrumm chrum
chrumm chrum 10.08.2021, 19:41
została zdradzona przez komisję konkursową. To niedooooopuszczalne. ZDRADA!! Panowie i Panie ZDRAAAADAAA

komisja zamiast głosować na jedynego słusznego kandydata Panią Makukuryku, zagłosowała na Panią Niekonieczny.

To było strraaaaaaszne!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
http
http 08.08.2021, 12:44
Napisz jakie pytania - zamiast opowiadać bajki o smoku PISioku i dzielnym rycerzu z SLDowa
Gość
Gość 03.08.2021, 21:41
Pod wywiadem z Kaminskim na fb radia bylo kilka rzeczowych pytan o konkurs. Szkoda, ze ich redaktorek nie zadal. Ciekawie by sie PiS tlumaczył. Ale oni tylko manipulowac potrafią
Lemingi atakują kryć się
Lemingi atakują kryć się 03.08.2021, 23:10
Po pierwsze napisz jakie pytania tam były, zamiast bić pianę i rozsiewać aurę tajemniczości

Po drugie jeśli to miały być pytania dlaczego jest Pan członkiem tego STRASZNEGO PISu to puknij się w głupi łeb. Bo takie same durne pytania można zadać każdemu, z każdej partii, i grubemu i rudemu.

Czekamy na konkretne pytania, dajesz Gość

Po trzecie - nie pytasz dlaczego Lewandowski nie zadał Woźniakowi pytania o to jak zniszczył ekspertyzę prawną i jak wbrew obowiązującym przepisom Ustawy Prawo Oświatowe został przewodniczącym komisji konkursowej, która uwaliła konkurs po żeby można było Makarykową powołać bez konkursu na dyrektora Carolinum.

Po czwarte - Jak po takim PRZEWALE ten typ śmie w ogóle otwierać usta i pierniczyć na temat konkursu. Tupet kłamcy zawo.dowego. A ty łykasz jak pelikan, takie wymiociny - SAMCZNEGO
O.
O. 04.08.2021, 09:25
PiS- ior. I tyle. Atak zamiast logiki. Agresja zamiast rzeczowej dyskusji. Szukanie zastepczego problemu zamiast rozsądnej polemiki. No i Woźniak xMiast Nakoniecznych
OOOOOOOOOOOOOOo
OOOOOOOOOOOOOOo 08.08.2021, 12:41
SLDowy sisior i tyle. - kompromitujesz własnego kandydata i siebie. W twoich postach Panie / Pani O. Gość i wiele innych nicków, nie ma nawet pozoru argumentu, a co dopiero o rozsądnej polemice. Polemice z czym z Twoimi wyzwiskami???

1. Makaryk została dyrektorem w 2016 na skutek złamania prawa.
2. Nakonieczny została dyrektorem Carolinum zgodnie z procedurą i ustawą
3. Polityka zawsze ma miejsce, a wynik konkursu jest sumą wpływów poszczególnych grup wchodzących w skład komisji.
4. Twoje przeświadczenie, że ZNP musi głosować na jedyną słuszna kandydatkę, jest niczym nie uzasadnione.
5. Obie maja doświadczenia na stanowisku dyrektora liceum

Nie podoba ci się wynik konkursu i prujesz gacie, aż pierze się sypie. Nie masz żadnych racjonalnych argumentów, ale to nie przeszkadza ci drzeć ryja ARGUMENTY!!! jakbym słyszał oszołoma z KODu -

Tylko jak Unia ponad traktatami chce kierować naszym sądownictwem i robić tu burdel to już nie drzecie ryja wyjąc - KONSTYTUCJA!!!
Gac
Gac 09.08.2021, 22:32
Oooooooooo nieźle belkoczesz pisiirku wszyscy wiedzą że Konkurs to sprawa polityczna i że został ustawiony przez Nakoniecznego i że Martyna Nakonieczny nie jest mile widziana w Carolinum.
OOOOooo
OOOOooo 10.08.2021, 19:13
ha ha ha, to jest lepsze niż Benny Hill
Poważny
Poważny 08.08.2021, 20:58
Padłem ze śmiechu. Te teksty, o ZNP(...niczym nie uzasadnione...)bełkot PiSiora. Te teksty o Unii, o KODzie...no prosto z pisowskiego szamba.Ale najbardziej rozbawił mnie tekst o doswiadczeniu Nakoniecznej jako dyrektorki. Nabor w tym roku do jej liceum? Mniej niz 10 9sob. Serio. Sprawdz sobie. A, pogadaj jeszcze z nauczycielami z jej szkoly o spodobach jej zarzadzania...Nie pizdrawuam.
Bardzo Poważny
Bardzo Poważny 08.08.2021, 21:53
To nawet zabawne polemizować z analfabetą, który nie rozumie znaczenia słowa argument.

Pytanie:
Dlaczego cały ZNP jest zobowiązane głosować wyłącznie na jedną z góry wybrana kandydatkę? Oświeć nas Poważny.
Nie wstydź się.

PS.
- a propos pogadania z kimś, co tak gorąco polecasz, pogadaj z wujkiem Staszkiem, on ci powie, takie rewelacje... jakie? On ci powie... umrzesz ze śmiechu - to twój styl, styl baby z bazaru.

Beeeee
Beeeee 08.08.2021, 23:30
Nadal pękam ze śmiechu. Wujek Staszek, Józek, Rychu i pol wioski też. Styl PiSiora z TVP...pierdu, pierdu, tylko język elokwentny.
Cha cha cha
Cha cha cha 08.08.2021, 20:40
Nakonieczny zostala dyrektorem zgodnie z procedurami ustawionego konkursu. Mężuś nawet biegał z gminy do powiatu, zeby dowiedzieć sie ktorzy nauczyciele beda na konkursie. Ktory małzonek aż tak interesuje sie składem komisji???
Pani z ZNP reprezentowała zwiazek, ktory poparł jedna z kandydatek. A ona glosowala wbrew związkowi a podejrzenie rzucala bodaj na czlonka komisji z Solidarnosci.
Nie podoba mi sie wynik konkursu, bo byl ustawiony.
Z KODem nie mam nic wspolnego. A te twoje pierdu pierdu przypomina mi tylko belkot PiSiorow rodem z reżimowej TVP.
o Jezusie!!!
o Jezusie!!! 01.08.2021, 12:03
Woźniak jest zwykłym politycznym ********, ale że Michał Lewandowski z Radio Nysa nie zapytał co go łączy z Małgorzatą Makaryk i czy to prawda, że Makaryk jest najlepszą koleżanką jego żony i przyjacielem domu Woźniaków, to niezły numer.
Zostawmy sprawy prywatnych znajomości, Lewandowski nawet się nie zająknął na temat lipnych konkursów na dyrektorów, których Woźniak będąc wicestarostą był architektem, to już lipa Michale, dałeś ciała po całości.

Aha zapomniałem, że tatuś Piotrusia burmistrza Otmuchowa Jan Woźniak płaci pieniądze za promocje w radio Nysa

ha ha ha, to wcale nie jest śmieszne. straszne raczej
Gość
Gość 01.08.2021, 00:18
Pasie psudo- redaktorze kto panu sprzedal takie lipne info o przebiegu konkursu? Komisja podpisala klauzule tajnosci i nikt nie moze o przebiegu mowic. Wiec niech tu pan nie pieprzy, ze ktos mowil 40 min chociaz mial 15, bo to glupoty.
Intruz
Intruz 01.08.2021, 12:05
Jesteś z komisji? Jeśli tak to łamiesz klauzulę tajności.
Omg!
Omg! 02.08.2021, 10:07
Intruz, ile jest 2 + 2? To krotki test na inteligencje...Byly 2 osoby, ktore klauzuly nie podpisaly i moga opowiadac o przebiegu.
ggggggggggggggggo
ggggggggggggggggo 03.08.2021, 23:12
No to jesteś Panią Małgorzata Makaryk, nie zalewaj
Rodzic
Rodzic 31.07.2021, 20:57
Makaryk tylko się ośmiesza. Powinna odejść z honorem. Pięć lat temu objęła stanowisko dyrektora bez konkursu i nie prawnie. Czego ona oczekuje, że wygra. Jej kolega PW tak nią pokieruje, że w Nysie pracy nie dostanie.
Ooo
Ooo 02.08.2021, 23:35
Nakonieczny albo jeszcze PiS przegra w Nysie za wasze ukladziki i oszustwa i zabierzesz ***ego ze sobą do urzędu pracy zarejestrować się jako bezrobotni.
Obserwator
Obserwator 02.08.2021, 23:16
Jaki ty jesteś rodzić ? Nakonieczny nie osmieszaj się!
Widz
Widz 03.08.2021, 23:14
Słaby z ciebie obserwator, jeśli stać cię tylko na wyzwiska.
Bee
Bee 01.08.2021, 00:23
Makaryk jest dobra. Wygralaby, gdyby nie ustawiony konkurs. Probowali nawet wplywac na zwiazki zawodowe i znalezli dojscie do ZNP. Za stanowisko vice dla Bednarzowej
Zee
Zee 01.08.2021, 21:01
Wynik konkursu to głosowanie komisji. We wszystkich komisjach są ludzie, którzy mają jakieś interesy. Zwolennicy Makryk dotarli do 5 członków komisji, a zwolennicy Nakoniecznej do 7
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 03.08.2021, 21:44
ZNP poparlo Makarykowa. Tylko p. Lis z tego zwiazku prawdopodobnie zaglosowala za Nakonieczna. Gra w jednym zespole z Bednarzem a własnie zona radnego Bednarza została vice. Do artykulu w Nowinach byl ich profil na fb- Belis- a zaraz szybko go usunęli. Dla mnie to przyznanie sie do winy
ym54c80
ym54c80 08.08.2021, 12:25
każdy z głosujących jest winny bo głosując na jednego, głosował przeciw drugiemu. Pytania czyja wina jest bardziej winna.
Wina PISiorska czy wina SLDowo-Platformerska

Co wyście na obiad jedli, ze tak pieprzycie.
przestańcie pier**olić ludzie
Ko
Ko 04.08.2021, 20:40
Bednarzowa wicedyrektor żona byłego milicjanta z PRL-U to ma być dekomunizacja?
Ko ko eurospoko
Ko ko eurospoko 08.08.2021, 12:19
Piotr Woźniak syn PZPRowego naczelnika miasta Otmuchów Jana Woźniaka i znajomy Pani Makaryk to ma być dekomunizacja?
klasyczny Urban
klasyczny Urban 08.08.2021, 12:28
Czyli totalny Panświnizm
wszyscy są świniami, ale nasze świnie są lepsze od waszych.
Stek bzdur ala Wozniak.
Stek bzdur ala Wozniak. 31.07.2021, 20:26
Wozniak - nie zaprzeczam, ale aczkolwiek, domyślam się, że być może powinnismy mieć pewne wątpliwości co do procedowania procedury, bo to zostało tak przekazane w mediach, że no, nie wiem jak oni sobie to wyobrażają.
Stefan
Stefan 31.07.2021, 19:52
Bredził, ale z wdziękiem
A gu gu
A gu gu 31.07.2021, 19:46
A propos wypowiedzi Wozniaka - co autor miała na myśli?
Kali
Kali 31.07.2021, 13:47
Trzeba potrafić odejść z godnością. Została dyrektorem dzięki znajomości ze Stellą Woźniak żona wicestarosty z SLD, a teraz nie rozumie, że ktoś inny wygrywa konkurs i jest radną (PIS).
Moralność Kalego, czy jak?
Aaa
Aaa 01.08.2021, 00:21
Makaryk zostala dyrektorem bo jest dobra w tym co robi. Nakonieczna do piet jej nie dirasta jesli chodzi o zarzadzanie zasobami ludzkimi
Nysa
Nysa 02.08.2021, 23:19
Nakonieczna jest rzadka tylko miała poparcie polityczne i ustawili się z Panią z ZNP tylko co jej obiecali?
La la la
La la la 03.08.2021, 11:55
Stanowisko dla kolezanki. Zony Bednarza, z ktorym gra w jednym zespole. Juz nawet po artykule Nowin usuneli z fb swoj profil "belis". Ale mozna jeszcze znalezc info o nich w Internecie. Wszystkiego nie usuna. No to panie redaktorze: prosze sprawdzic dlaczego Lisowa zdradzila ZNP w imie kolezenstwa?
Bum trala bum
Bum trala bum 03.08.2021, 23:19
A co to znaczy zdradziła ZNP? Czy ZNP wzięło ślub z Panią Makaryk? Dlaczego poparcie ZNP dla Makaryk bierzesz za niepodważalny fakt. Wytłumacz proszę.

Także chciałabym zapytać uprzejmie, co Pani Makaryk Obiecała pozostałym dwóm członkom ZNP, za to, że głosowały na nią? - Także stanowisko jakieś dla kogoś??? Czy darmowe lody przez rok, czy jeszcze coś innego?
Aaa co ty na to darling
Aaa co ty na to darling 01.08.2021, 21:04
Została dyrektorem, żeby zwolnić miejsce w ekonomiku dla Stelli Woźniak żony wicestarosty. Roszada - Makaryk koleżanka Stelli idzie do Carolinum (przekręt z komisją), a Stella zostaje kierownikiem kształcenia w Ekonomiku (w randze wicedyrektora. - czyli pieprzysz głodne kawałki kochanie
Goodyear
Goodyear 31.07.2021, 09:11
Gdyby Nakonieczna nie była dyrektorem szkoły w Paczkowie, to można byłoby się czepiać o nepotyzm. Niech teraz Makaryk startuje w konkursie na dyrektora w Paczkowie, jest wakat.
Nysa
Nysa 09.08.2021, 22:42
W Paczkowie Nakonieczny sprowadziła na dno tą szkołę.
Xyz
Xyz 01.08.2021, 00:20
Nakonieczna jest zona swojego meza, ktory za wszelke cenę, wspierany przez PiS w powiecie chce posadzic swoja zone na stołku. W Paczkowie sie nie sprawdzila
Za jaki czas Nakonieczna spadnie ze stołka.
Za jaki czas Nakonieczna spadnie ze stołka. 19.08.2021, 22:26
W CAROLINUM TEŻ MOŻE SIĘ NIE SPRAWDZIĆ I RĄBNIE ZE STOŁKA Z WIELKIM HUKIEM !!!!!!!!CIEKAWE JAK BĘDZIE SIĘ TŁUMACZYĆ I KOGO ZA TO OBWINI ????
ZZZzzz
ZZZzzz 01.08.2021, 21:07
i dlatego Piotruś Woźniak pozwolił Nakoniecznej po raz kolejny wygrać konkurs w 2018 roku. A Makaryk jest koleżanką Stelli Woźniak, a zapomniałem czyja to żona - przypomnisz?

Pozostałe