Alicja Gajek odsunięta od kierowania nyskim "Ekonomikiem" - dlaczego "starzy" nie chcą ustąpić miejsca młodym?

  • 30.08.2021, 23:50
  • redakcja RTO
Alicja Gajek odsunięta od kierowania nyskim "Ekonomikiem" - dlaczego "starzy"…

 

 

Alicja Gajek nie jest już dyrektorem Ekonomika

Pismem z 24 sierpnia zarząd powiatu zdecydował, że nie przedłuży Alicji Gajek po raz kolejny możliwości kierowania szkołą. Funkcja ta została powierzona na okres od 1 września 2021 do 31 sierpnia dotychczasowej wicedyrektor 2022 roku Beacie Stefanowicz–Ciecieląg.

Miejmy świadomość, że kadencja z konkursu Alicji Gajek skończyła się przed 5 laty! Od tego czasu kolejne zarządy powiatu powierzały jej funkcję na zasadzie decyzji, tak samo jak teraz powierzyły funkcję innej osobie. Dyrektor Gajek jest prawdopodobnie rekordzistką pełnienia funkcji bez konkursu, jednak jak czytamy na łamach Nowin Nyskich miała apetyt na więcej. Postanowiła protestować i udzieliła wywiadu lokalnej gazecie, w którym wylała żale na swojego wicedyrektora i zarząd powiatu.

Alicja Gajek mówi w wywiadzie, że kilkakrotnie sugerowano jej przejście na emeryturę, do której ma formalnie prawo. – Przejście na emeryturę to prawo, a nie obowiązek. Ja z niego nie skorzystam (...) szczególnie teraz, gdy prawdopodobnie będę TYLKO nauczycielem przedmiotów zawodowych w mojej szkole – po 10 latach wicedyrektorowania i 16 latach dyrektorowania.

 

Czy można być dyrektorem wiecznie?

Nie wchodząc na razie w szczegóły relacji Alicji Gajek z zarządem powiatu, wygląda na to, że byłej dyrektor puściły nerwy. Sformułowania w stylu - będę TYLKO nauczycielem przedmiotów zawodowych w mojej szkole – po 10 latach wicedyrektorowania i 16 latach dyrektorowania. - mówią, że Alicja Gajek ma trudności z zaakceptowaniem zmian. Kolejne wypowiedzi mają jeszcze silniejszy ton konfrontacji.

- Będę nowej dyrektor patrzyła na ręce. Również moja wicedyrektor (red: chodzi o drugą wicedyrektor) powiedziała, że jeśli dojdzie do zmiany dyrektora nie zostanie na stanowisku – mówiła w dalszej części wywiadu zamieszczonego w Nowinach Nyskich.

 

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...

Alicja Gajek przez 10 lat była wicedyrektorem, przez 16 lat dyrektorem. Ostatnie lata to był prawdziwy lot "na oparach". Gajek nie wygrała konkursu, a jej kadencja skończyła się w 2016 roku. Wówczas zarząd (5 lutego 2016), w którym wicestarosta Piotr Woźniak był odpowiedzialny za oświatę, zdecydował o przedłużeniu powierzenia stanowiska na kolejne 3 lata, czyli "do emerytury" z terminem do końca lipca 2019 roku.

Od 1 sierpnia 2019 roku nowy zarząd powiatu (ten z PIS) przedłużył ten okres o 10 miesięcy, by zgodnie z procedurami przeprowadzić konkurs na nowego dyrektora. Zgodnie z nowymi wówczas przepisami, był to maksymalny okres przedłużenia kadencji. Konkurs odbył się 5 listopada 2019 i nie został rozstrzygnięty, ponieważ żadna z dwóch kandydatek nie otrzymała minimum 7 głosów, w 12 osobowej komisji.

Okres powierzania funkcji kolejną decyzją miał wygasnąć do końca maja 2020, jednak ze względu na COVID-19 zgodnie z nowym rozporządzeniem, przedłużono ją po raz kolejny, tym razem o 3 miesiące do końca sierpnia 2020. Potem przedłużono... po raz kolejny.

W sumie Alicja Gajek była dyrektorem bez konkursu ponad 5 lat. To jak dodatkowa kadencja z konkursu.

 

Gajek oskarża zarząd powiatu o "nieformalne porozumienie" 

- Usłyszałam od władz powiatu, że ja będę dyrektorem, jeśli na wicedyrektora powołam panią Beatę Ciecieląg - mówi była dyrektor o rzekomym tajnym porozumieniu, które pozwoliło jej być dyrektorem bez konkursu, przez kolejny okres. Zadziwiające jest to, że sama przyznaje się do zawarcia rzekomego, nieformalnego porozumienia z zarządem powiatu.

Według Gajek porozumienie było nieformalne więc, nie znajdziemy po nim śladu w dokumentach. Dopóki funkcjonowało była zadowolona z nowej wicedyrektor, teraz wiesza na niej przysłowiowe psy.

– Prawda jest taka, że ta pani niewiele robiła – twierdzi Alicja Gajek na temat rocznej pracy swojej dotychczasowej zastępczyni.

Beata Ciecieląg odpowiada gazecie, że chce służyć tej szkole. Mówi, że przez rok bardzo dobrze się jej pracowało. Dostała duże wsparcie od pani dyrektor Gajek i uważa, że niczemu nie służą takie przepychanki i pisanie w prasie na temat szkoły w kontekście rozgrywek kadrowych, personalnych.

- Przystępując do konkursu na dyrektora miałam pełną świadomość jakie są obowiązki dyrektora. Ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania oświatą, z zakresu prawa pracy i prawa administracyjnego. - mówi nowa dyrektor Ekonomika, Beata Stefanowicz–Ciecieląg.

 

 

Plotki i przypadkowa zbieżność nazwisk

Beata Stefanowicz Ciecieląg nie jest siostrą Joanny Burskiej (członka zarządu powiatu). To przypadkowa zbieżność jednego z nazwisk. Niestety ta informacja jest powielana w Internecie. Nam także przez chwile się wydawało, że to ta sama osoba, która jest wicedyrektorem w nyskim Rolniku. Jednak to fałszywa informacja. Za pomyłkę przepraszamy i prostujemy.

 

_______________

Czytaj także

Aktualizacja! - Alicja Gajek szantażowała zarząd powiatu, zerwała radę pedagogiczną i nie podpisała listy płac.

https://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/4644,aktualizacja-alicja-gajek-szantazowala-zarzad-powiatu-zerwala-rade-pedagogiczna-i-nie-podpisala-listy-plac

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vhs
vhs 31.08.2021, 22:10
Szkoda tylko, ze na odchodne pani Gajek nie podpisała listy płac. Dziękujemy
Moni
Moni 31.08.2021, 22:03
Gajek nie pomyślała że z pisiorami się nie dogaduje i teraz za to zapłaciła.
o czym to świadczy pomyśl Sz.P. Cymbałko
o czym to świadczy pomyśl Sz.P. Cymbałko 02.09.2021, 17:21
Sama siebie posłuchaj bezmózga "Moni"
- Gajek dogadywała się nielegalnie z SLD i wszystko dobrze szło (dla niej i SLD). - i to jest dobre, czyli dobra mafia

Gajek nie pomyślała że z Pisiorami się nie należy dogadywać (nielegalnie) i teraz za to zapłaciła. - i to jest złe

to cytat z twoich "złotych myśli"
Dożywotni tytuł
Dożywotni tytuł 31.08.2021, 19:42
Gajek będzie teraz TYLKO emerytką.
P.
P. 31.08.2021, 19:33
Szkoda, że po wielu latach pracy dyrektor Gajek nie potrafi oddać stanowiska z honorem. Zostawi po sobie niesmak wśród grona pedagogicznego i uczniów. A stwierdzenie, że będzie TYLKO NAUCZYCIELEM? brak klasy i szczacunku dla swoich wieloletnich współpracowników. Czyli TYLKO nauczyciele są gorsi od dyrekcji? Brawo Pani Alu...
J...ć Pis
J...ć Pis 31.08.2021, 21:59
Oddać ale komu co wy sobie pisiory jaja robicie w tej szkole pracują ludzie którzy mają doświadczenie odali serce za tą szkołę a wy wprowadzacie panią Ciecieląg która nie zna szkoły jest cienka tylko jest z PiS i chyba rodzina Burskiej myślicie że zawladniecie wszystkim myślicie się !!!!
oo
oo 31.08.2021, 22:03
Stelka uspokój hormony. Ból d... za dodatkiem 20% za nic?
Yeti
Yeti 31.08.2021, 14:02
Dyrektor szkoły tak naprawdę niczym nie kieruje oprócz rozdawania godzin ponad liczbowych. Nie każdy chce się tym zajmować.
Nauczyciele mają całkiem niezłe pensje i mało godzin pracy (18?) tygodniowo.
Zaraz usłyszę jak się bardzo przygotowują w domu itd. Dobra, dobra, jakiś procent to robi, większość jedzie na starej wiedzy sprzed 100 lat.

Poza tym dyrektor przyjmuje do pracy nowych - (w porozumieniu, a przynajmniej nie w konflikcie) z towarzystwem z powiatu lub gminy, do tego daje swoją głowę na listy wyborcze, żeby się przypodobać. Bardzo polityczne stanowisko.

Ale tak konkretnie, szkoła działa według zasad ustalonych z góry. Dyrektor nie może niczego zmienić. Jest podstawa programowa i koniec.
Ony
Ony 31.08.2021, 12:13
Czyli ciąg dalszy programu PiSu rodzina na swoim!!!!
Damian
Damian 31.08.2021, 14:04
Jasne że mafia, ale nie tak bezczelna jak SLD, PO i PSL
Dey
Dey 31.08.2021, 12:04
Nowa Pani Dyrektor Ciecieląg to rodzina Pani Burskiej?
Adam
Adam 31.08.2021, 15:03
Jak widać NIE JEST to siostra Burskiej, rodzina to Jolanta Ciecieląg bez dwojga nazwisk.
Qqqq
Qqqq 31.08.2021, 22:04
Jakaś kuzynka Burskiej prawdopodobnie prawda to?
!!!!
!!!! 31.08.2021, 14:48
Nie, to nie jest rodzina Burskiej. Sama Ciecielągowa już to wielokrotnie prostowała.
Idąc tym tokiem myślenia, Woźniak jest rodziną ze Starak-Wozniak.
>>><
>>>< 31.08.2021, 11:37
Gajek myślała, że jest super sprytna. Dogadała się z nowym zarządem, kopiąc w zadek dotychczasowych stronników (woxniak i spółka).
A tu masz, okazało się, że można zmienić niezmienianego dyrektora.
Op
Op 31.08.2021, 17:56
Bajek dogadując się z zarządem i wpuszczenie Ciecieląg na vice strzeliła sobie w kolano.
TAK
TAK 31.08.2021, 22:14
Bzdura. Pani Gajek dogadując się z Woźniakami strzeliła sobie w oba kolana
Schadenfreude
Schadenfreude 31.08.2021, 01:20
W szkole dyrektor decyduje o godzinach. Czy frakcja przy***s*ów straci przywileje. To STRASZNE
A Stella Woźniak (żona Piotrusia Woźniaka) nie będzie mogła już mieć 3 dniowego tygodnia pracy
Jaka szkoda.
Kto wylizał d..e Ciecieląg?
Kto wylizał d..e Ciecieląg? 01.09.2021, 22:25
Widać że koleżanka z ekonomika czegoś Stelli zazdrości widze że tu zawiść przemawia typowa polska mentalność my Polscy nie lubimy łudzi którzy mają więcej od nas.
rrrrrrrrrr
rrrrrrrrrr 02.09.2021, 17:36
goń się totumfacki i wsadź sobie w tył swoją sowiecką mentalność kolesiostwa towarzyszy
Jacuś
Jacuś 03.09.2021, 09:12
Ty się goń parobie Rydzyka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
U;am
U;am 03.09.2021, 10:59
Dla twojego środowiska przeciwieństwem kolesiostwa i sowieckiej mentalności uwłaszczonej nomenklatury jest Rydzyk.

bardzo ciekawe, to wielki komplement dla Rydzyka, ale chyba nie to miałeś na myśli Jacusiu.
Kali
Kali 31.08.2021, 01:14
Gajek jest po prostu niezbyt mądra. Jak to się mówi - przykleił się jej stołek do siedzenia?
Była gotowa na każdy układ, żeby być dyrektorem do śmierci. Teraz metodą Kalego uważa, że kiedy ona ikraść krowę jest dobrze, a kiedy jej ukraść krowę to jest źle

Pozostałe