Sebastian Świderski nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej!

  • 27.09.2021, 19:21
  • redakcja RTO
Sebastian Świderski nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej!
Sebastian Świderski został Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W głosowaniu Delegatów na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym PZPS prezes Świderski uzyskał 88 głosów. Prezesowi Świderskiemu składamy serdeczne gratulacje.

Sebastian Świderski został wybrany Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2021-2025. W  głosowaniu Delegatów na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym PZPS, które odbyło się w poniedziałek, 27 września w Warszawie, prezes Świderski uzyskał 88 głosów, 2 Delegatów się wstrzymało.

Przed przystąpieniem do głosowania swoje decyzje o rezygnacji z kandydowania ogłosili dotychczasowy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Ryszard Czarnecki oraz ustępujący prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk. Również inni kontrkandydaci: Witold Roman, Andrzej Lemek, Tomasz Paluch i Konrad Piechocki zrezygnowali przed rozpoczęciem głosowania.

– Chciałbym podziękować całemu środowisku siatkarskiemu za zaufanie, którym zostałem obdarzony.  Dziękuję również kibicom za liczne głosy wsparcia. Tak, jak deklarowałem wielokrotnie, moim celem jest zjednoczenie środowisk siatkarskich i rozwój całej dyscypliny. Stawiam na dialog, będę rozmawiać ze środowiskiem, rozwiązywać jego problemy, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnie. Wierzę, że jak najlepiej wykorzystam doświadczenie zdobyte w Kędzierzynie-Koźlu– powiedział nowy Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Sebastian Świderski.

Gratulacje nowemu prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej złożył prezes Grupy Azoty ZAK S.A.
– Sebastian Świderski to doświadczony zawodnik i działacz, który w ostatnich latach poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do szeregu sukcesów. Pod jego wodzą kędzierzyńska drużyna zyskała status najlepszej w Europie. Serdecznie gratuluję objęcia nowej roli i życzę, by przyniosła wiele ciekawych wyzwań. Dla Grupy Azoty ZAK zaangażowanie w sprawy polskiego sportu jest bardzo istotne, w związku z czym prezes będzie miał nasze wsparcie – deklaruje prezes Paweł Stańczyk.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe