Skradzione mercedesy, BMW i Audi nawet za pół miliona za sztukę w hali na terenie FSD w Nysie.

  • 13.10.2021, 13:01
  • redakcja RTO
Skradzione mercedesy, BMW i Audi nawet za pół miliona za sztukę w hali…
W nyskim sądzie miał ruszyć proces czterech oskarżonych o paserstwo luksusowych aut. Obrońcy rozważają dobrowolne poddanie się karze.

Interes w hali na FSD

Warsztat mechaniki samochodowej jaki prowadzili oskarżeni znajdował się w wynajmowanej na terenie dawnej Fabryki Samochodów Dostawczych hali, Justyna B.  Przez ich ręce przewijało się sporo samochodów.

Wpadli w 2019 roku, kiedy do hali w FSD weszła policja. Znajdowały się tam samochody kradzione w całej Polsce w latach 2018 i 2019. Wśród nich luksusowe BMW, Mercedesy i Audi. Wartość niektórych przekraczała 500 tysięcy złotych, a rekordowy model był wart 600 tysięcy. W dziupli były rozbierane na części, które sprzedawano lub wykorzystywano do naprawy innych pojazdów.

Przestępcy zajmowali się także zaawansowanym podrabianiem dokumentów i wymiana tabliczek z numerami VIN, by kradzione sprzedać jako legalne.

- Oskarżeni organizowali dostawy kradzionych aut do Nysy, uczestniczyli w ich demontażu lub legalizacji, szukali nowych nabywców – informował media prokurator Paweł Juszczak z Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Jest wśród nich też młody mechanik, który w warsztacie dokonywał fizycznej rozbiórki i demontażu części. Ujawniliśmy także przypadki podrabiania dokumentacji rejestracyjnej innych samochodów, także legalnych.

Z czwórki oskarżonychna razie jeden przyznał się do części zarzutów. Obrońcy nie wykluczyli możliwości dobrowolnego poddania się karze. Poprosili sąd o czas na przeprowadzenie negocjacji z prokuraturą. Sąd wydał decyzje o przesunięciu rozprawy na grudzień.

Część skradzionych aut udało się odzyskać. Fundusze leasingowe oraz osoby prywatne, które były ich właścicielami, wystąpiły do sądu o zasądzenie obowiązku naprawienia szkody.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe