Zmiany w rządzie. Bortniczuk ministrem sportu

  • 15.10.2021, 23:20
  • redakcja RTO
Zmiany w rządzie. Bortniczuk ministrem sportu
Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk, zaś poseł Łukasz Mejza będzie wiceministrem w tym resorcie - poinformował w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Ministrem sportu zostanie poseł Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie" - powiedział PAP Kaczyński.

Kamil Bortniczuk zostanie pierwszym politykiem z teką ministra z terenu Opolszczyzny. Wcześniej najwyższymi stanowiskami do jakich udawało się dojść działaczom z regionu były funkcje wiceministerialne.

Borotniczuk w latach 2019-2020 w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej sprawował funkcję wiceministra. Pochodzacy z Głuchołaz poseł był członkiem partii z Jarosława Gowina. Na początku 2021 roku w wyniku konfliktu wewnątrz formacji razem z Adamem Bielanem został wykluczony z Porozumienia. Obaj politycy założyli ugrupowanie o nazwie Partia Republikańska. Ma ono zastąpić w koalicji rządzącej Porozumienie Gowina skonfliktowane z Prawem i Sprawiedliwością.

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

"Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie" - oświadczył prezes PiS.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Adama Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

85645684n
85645684n 17.11.2021, 14:01
1. Jaki by nie był, lepszy niż z PO, SLD i PSL, czyli partii niemieckiej lub sowieckiej w Polsce.

2. Każdy rząd ma ministrów jaka różnica z jakiego miasta pochodzi. Grunt żeby Pis zmniejszył liczbę wiceministrów, bo to prawdziwa plaga, to jest korytko plus.

Ad 1: Każda z partii, która szuka poparcia na zewnątrz naszego kraju jest partią antydemokratyczną i ANTYSUWERENNĄ. Czyli jeb***na zdrada.
Bo suwerenność to >>> samorządność >>> samo - rządność to kiedy ktoś sam się rządzi.
Zatem jeśli PO chce, żeby naszym krajem rządzili Niemcy lub inni "oświeceni" zza granicy to jest przeciw samorządności.

Kto nie ma poparcia w kraju powinien zająć się czymś innym niż polityka, np. roznoszeniem mleka, zamiast szukać poparcia za granicą.

Jeśli szukasz poparcia za granicą, to jesteś jak PO partią niemiecką, sowiecką itp.
To nie tylko polski problem:
To nie tylko polski problem: 17.11.2021, 19:01
Na to nakłada się trend światowy, czyli powrót do feudalizmu korporacji używających lewicowych haseł jako antidotum na niezadowolenie społeczne.
Przez tworzenie fałszywych wrogów (izolacjonista, prawicowiec, faszysta) kanalizują niezadowolenie ciemnych mas społecznych na nieistniejące siły zła, a naprawdę torują sobie drogę do jeszcze większego wyzysku i ubezwłasnowolnienia społeczeństw na rzecz wąskich neofeudalnych elit.

Próba nazwania tego zjawiska brzmi jak kretynizm współczesnej nowomowy, więc jak zwykły Kowalski miałby się połapać, że jest dymany na kasę i robią z niego bateryjkę?
Okolice
Okolice 26.10.2021, 01:23
Koryto plus

Pozostałe