Żelki popłyną z Nysy, turecki inwestor buduje fabrykę.

  • 27.11.2021, 11:55
  • redakcja RTO
Żelki popłyną z Nysy, turecki inwestor buduje fabrykę.
Grupa Otmuchów (Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „Odra” i Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów) zainwestuje co najmniej 68 milionów złotych w nowy zakład w Nysie.

GRUPA OTMUCHÓW inwestuje w Nysie

Prezes Grupy Otmuchów Marek Piątkowski odebrał w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu, która po realizacji zaplanowanej w Nysie inwestycji umożliwi skorzystanie z pomocy publicznej. Grupa Otmuchów będzie mogła odliczyć 31 mln złotych od swoich przyszłych podatków dochodowych oraz od podatku od nieruchomości.

- Dzięki wsparciu finansowemu będziemy mogli zrealizować nasz cel, jakim jest dywersyfikacja działalności istniejącego zakładu, poprzez inwestycje we wszystkie etapy realizowanych procesów produkcyjnych oraz rozbudowę niezbędnej infrastruktury – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Grupy Otmuchów.

W nowo rozbudowanym zakładzie, który ma być gotowy w połowie 2023 roku, firma chce rozpocząć produkcję wyrobów, których dotychczas Grupa Otmuchów nie miała w swojej ofercie. Chodzi o żelki wylewane i ekstrudowane. W dalszej kolejności produkowane tu mogą być także znane już specjały firmy, takie jak cukierki w czekoladzie, mleczka w czekoladzie czy Opolanki. Przy tej produkcji pracę znajdzie ok. 20 osób.

W 2021 roku właścicielem większościowego pakietu akcji Grupy Otmuchów stała się turecka firma o charakterze globalnym Kervan Gida. Kervan Gida jest producentem żelków marki Bebeto, sprzedawanych do 85 krajów ma całym świecie w tym do Unii Europejskiejn oraz żelków Dexters, dostępnych na rynku Wielkiej Brytanii. Strategia rozwojowa firmy przewiduje, że Grupa Otmuchów ma się skoncentrować produkcji żelków, które obecnie są najbardziej dochodowe i rozwijają się zgodnie z rosnącym trendem na rynku.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anty zpc
anty zpc 27.11.2021, 22:41
A o burdelu logistycznym i głodowych pensjach to nikt nie powie!
fhjd
fhjd 29.11.2021, 22:23
ty gadaj, poczytamy

Pozostałe