Nysa - Groził prezydentowi, dziś jest oskarżony o gwałty i pobicie

  • 04.12.2021, 10:38
  • redakcja RTO
Nysa - Groził prezydentowi, dziś jest oskarżony o gwałty i pobicie

= Proszę o uniewinnienie. Nie chciałem tego zrobić, to były żarty. Założyłem się z kolegą, że to zrobię – prosił w ostatnim słowie oskarżony 20-letni Przemysław N. Mężczyzna przyznał się, że w czerwcu 2019 roku, kiedy mieszkał w noclegowni dla bezdomnych w Nysie, wysłał mail do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z groźbami wobec prezydenta z komputera udostępnianego mieszkańcom ośrodka.

W treści maila napisał, że „jego ludzie jadą zabić prezydenta Polski”. Służby szybko ustaliły autora wpisu. Prokuratura oskarżyła go o groźby karalne. Na rozprawie z 2 grudnia prokurator zażądał dla oskarżonego roku ograniczenia wolności poprzez obowiązkowe prace społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie.

Obrońca Przemysława N. wystąpiła o uniewinnienie, argumentując, że w jej opinii zachowanie oskarżonego nie wypełniło wszystkich znamion przestępstwa gróźb karalnych, bowiem nie wywołały u pokrzywdzonego prezydenta Andrzeja Dudy uzasadnionych obaw o swoje życie.

Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 14 grudnia.

Przemysław N. przyjechał na rozprawę do Nysy z tymczasowego aresztu. Czeka na rozpoczęcie kolejnej rozprawy w sądzie okręgowym, gdzie jest oskarżony o gwałty i pobicie.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe