Wjazd do Czech z testem PRC

  • 30.12.2021, 10:16
  • redakcja RTO
Wjazd do Czech z testem PRC
Obywatele Polski wjeżdżający do Republiki Czeskiej od 27 grudnia są zobowiązani do wcześniejszego zgłoszenia wyjazdu w Internecie.

 Trzeba wypełnić formularz przyjazdu na internetowej stronie https://plf.uzis.cz.

W formularz oprócz danych osobowych należy podać adres pobytu w Czechach. Formularza nie muszą wypełniać dzieci poniżej 12 lat.

Dokonanie zgłoszenia będzie kontrolowane przez policję na granicy lub wewnątrz kraju, musimy mieć przy sobie potwierdzenie wypełnienia formularza. Potrzebny jest także aktualny (wykonany w ciągu trzech ostatnich dni) wynik testu PCR. Przy dłuższym pobycie, pomiędzy 5 a 7 dniem w Czechach podróżny musi wykonać tam nowy test. Zanim otrzymamy negatywny wynik testu musimy nosić maseczki na twarzy i to spełniające podwyższone normy filtracji np. FPP 2 lub CN 95).

Tylko pełne zaszczepienie, łącznie z tzw. dawką przypominającą, zwalnia dorosłych przyjeżdżających do Czech z obowiązku posiadania aktualnego testu PCR.

Tranzyt jako wyjątek.

Wyjątki są dla osób podróżujących przez Republikę Czeską tranzytem trwającym do 12 godzin. Z krajów sąsiednich można wjeżdżać do Czech na krótki pobyt trwający do 24 godzin. Z tych wyjątków wyłączone są natomiast podróże w Sylwestra i Nowy Rok, co oznacza, że w te dni przekraczając granicę choćby na chwilę trzeba mieć negatywny test.

Dzieci poniżej 12 lat nie muszą być zgłaszane, ani testowane. Dzieci w wieku 12 – 18 w różnych instytucjach są traktowane różnie, zależnie od tego czy zostały zaszczepione. W hotelach czy na narciarskich stokach będą natomiast wymagać od Polaków dowodu zaszczepienia.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe