Znajdziesz skarb bez pozwolenia, jesteś przestępcą.

  • 30.12.2021, 10:38
  • redakcja RTO
Znajdziesz skarb bez pozwolenia, jesteś przestępcą.

20-latkowi postawiono zarzut przywłaszczenia.

Mężczyzna znalazł zabytkowe monety. problem w tym, że prowadził poszukiwania bez odpowiednich zezwoleń. Policja informuje, że by rozpocząć poszukiwania zaginionych przed laty skarbów mieszczących się na terytorium naszego kraju, musimy posiadać stosowne do tego pozwolenie.

- Mówi o tym ustawa o ochronie zabytków i opiece nad nimi. Takiego właśnie zezwolenia nie posiadał 20-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Podczas swoich poszukiwań znalazł on 64 monety - część z nich pamiętająca jeszcze średniowiecze. Numizmaty pochodziły z Polski, Niemiec czy Austrii. Oprócz wartości materialnej, stanowią również bezcenną wartość kulturową.

Mężczyźnie został postawiony zarzut przywłaszczenia. Prawo reguluje poszukiwanie ukrytych bądź porzuconych zabytków a wszelkie znaleziska należą do Skarbu Państwa.

___________

Pocieszać się można tylko tym, że amerykańska ustawa 447 nie rości sobie praw do monet zgubionych w średniowieczu przez polskich obywateli pochodzenia żydowskiego, bo wtedy byłoby jeszcze gorzej...

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mienie bezspadkowe dla aryjczyków, to byłoby coś
mienie bezspadkowe dla aryjczyków, to byłoby coś 30.12.2021, 10:56
No tak 447 to rasistowska ustawa, III Rzesza by się nie powstydziła takiej ustawy, rzecz jasna zamiast żydów byliby wpisani aryjczycy.

Czyli Żydzi są the best, Żydzi żądzą, są jeszcze bardziej, bardziej pomysłowi.

Pozostałe