Naczelny Rzeczpospolitej Bogusław Chrabota został politykiem?

  • 05.03.2022, 23:46
  • redakcja RTO
Naczelny Rzeczpospolitej Bogusław Chrabota został politykiem?

Lekcja ukraińska

- I tutaj sprawa jest dość jasna, jeżeli dla nas ta lekcja ukraińska jest dowodem na to, że tylko obecność w Unii Europejskiej i w pakcie północnoatlantyckim daje Polsce bezpieczeństwo, to natychmiast wszyscy w sejmie, cała klasa polityczna powinna poprzeć tą nowelizację, która jest kamieniem niezgody pomiędzy Polską i Europą. To będzie właściwy test. – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”

- I jeśli politycy PiS i obozu władzy już się od tego nie odżegnują, niech zlikwidują Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, niech sami zakończą spór z Brukselą - czytamy we wprowadzeniu do 20 minutowego podcastu na stronie Rzeczypospolitej.

Test na co?

Test na uległość wobec politycznej przemocy ze strony silniejszego partnera, w tym wypadku Niemiec? Czy zastanawiał się Pan co będzie dalej?

Zatrzymamy przekop Mierzei Wiślanej z powodu gniazd ptaków, nie dokończymy Baltic Pipe z powodu myszy?  Nie wybudujemy elektrowni atomowych z powodu sprzeciwu Niemiec, za to będziemy importować od nich miliony ton śmieci?

Żeby ktoś nie pomyślał, że to przykłady wyssane z palca:

Czytaj tutaj Myszy i nietoperze blokują Baltic Pipe https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/blokada-baltic-pipe-przez-myszy-i-nietoperze-5-rzeczy-ktore-trzeba-wiedziec-o/vd2xy20

Importujemy góry odpadów. Najwięcej przyjeżdża z Niemiec - Importujemy góry odpadów. Najwięcej przyjeżdża z Niemiec - Money.pl

Niemcy grożą Polsce sądem za rozwój energetyki jądrowej - https://www.wnp.pl/energetyka/niemcy-groza-polsce-sadem-za-rozwoj-energetyki-jadrowej,543834.html

Taka wypowiedź naczelnego uff..

Wypowiedź naczelnego ogólnopolskiego dziennika jest skandaliczna z kilku powodów. Po pierwsze naczelny gazety nie powinien formułować jednoznacznych osądów natury politycznej, to przypomina sprawę Marka Dekana, szefa Ringier Axel Springer, który instruował swoich dziennikarzy, jak oceniać polski rząd. Wysyłając do nich w 2017 roku specjalny list.

Po drugie Pan Bogusław popisał się bardzo niestosownym sformułowaniem "lekcja ukraińska", po czym dał do zrozumienia, że jeżeli nie chcemy podzielić losu Ukrainy, to musimy być posłuszni wobec Brukseli, bo jak nie będziemy, to zostaniemy przez Brukselę wrzuceni w objęcia Putina, to znaczy, jeżeli nie spełnimy żądań, to nas wrzucą w te objęcia.

Analizując dalej wygląda na to, że logika Pana Bogusława Chrabota jest taka. Polska musi wybrać, czy chce zostać spalona przez Rosję, czy poddać się Niemcom (Brukseli).

Naczelnemu brakuje jednak refleksji, choć to wykształcony człowiek, prawnik i w ogóle, że Berlinowi nie chodzi wcale o izbę dyscyplinarną, lecz o przejęcie kontroli nad polskim wymiarem sprawiedliwości, by zgodnie z umową koalicyjną rządzącej w Niemczech większości, postąpić krok dalej ku federalizacji Europy.

Niektórzy mogą nie rozumieć, co w tym złego, więc wyjaśniam. Przejęcie kontroli nad polskim wymiarem sprawiedliwości spowoduje, że niezależnie kto będzie u nas rządził, żaden projekt modernizacyjny, na który nie zgodzą się Niemcy, nie będzie u nas możliwy.

Nie wybudujemy elektrowni atomowej, zamkniemy wszystkie kopalnie, nawet jak Europa przestawi się na węgiel. Taka elektrownia jak Turów zostanie zatrzymana jednym podpisem, i wiele, wiele innych spraw...

Czy Pan naczelny Rzeczypospolitej powinien ważyć słowa? W mojej ocenie nie ma sensu. Powinno się go natychmiast odwołać, gdyby nie to, że właściciel gazety jest najprawdopodobniej "po tych samych pieniądzach". 

 

link do materiału Rzeczypospolitej -https://podcasty.rp.pl/rzecz-w-tym/19546-przyszlosc-polski-jest-w-ue-czas-na-to-aby-pis-sam-z-siebie-zakonczyl-spor-z-bruksela

MM

 

______________________

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zonk
Zonk 06.03.2022, 10:31
Naczelny Rzeczypospolitej mówi Polakom, że lekcja ukraińska oznacza, że musimy się poddać bez walki. Chyba jest odwrotnie Ukraińcy pokazują, że trzeba walczyć?
Ale zonk
Bantustan
Bantustan 06.03.2022, 01:24
Super! według tego Pana skoro ruskie palą Ukrainę, to Niemcy mogą nas szantażować.
Jezusie i on tak to mówi prosty tekstem!
65j,cg983538,69
65j,cg983538,69 06.03.2022, 00:48
Kolejny ***** bolszewik

Pozostałe