To nie jest śmieszne, to straszne - przemówił partyjarcha Moskwy Cyryl I

  • 12.03.2022, 01:06
  • redakcja RTO
To nie jest śmieszne, to straszne - przemówił partyjarcha Moskwy Cyryl…

Co nie mieści się w głowie Europejczykom zmieści się Rosjanom

"Rusofobia rozprzestrzenia się w świecie zachodnim w niespotykanym dotąd tempie" - uważa patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl, którzy winą za działania rosyjskiej armii w Ukrainie obarcza Zachód.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-patriarcha-cyryl-oskarza-zachod-o-wywolanie-wojny-w-ukrainie,nId,5886252#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Rosjanie jak Orkowie

Dlatego wiara w to, że Rosjanie jako naród są nam bliscy mentalnie, lecz nie mogą wyrazić swojego buntu, bo mają okrutną władzę, jest bardzo ryzykowne. Kolejne trudne pytanie to co Rosjanie mają w głowach skoro ich "papież", bo patriarcha Moskwy nie ma nad sobą zwierzchnika, to kościół autokefaliczny, popiera wojnę

To społeczeństwo wyjęte z innej kultury i ośmielę się powiedzieć innej epoki. Komentatorzy polityczni lokują Rosjan mentalnie w osiemnastym- dziewiętnastym wieku. Proszę przypomnieć sobie historię i osadzić w niej ten naród razem ze swoim przywódca duchowym.

 

Kolejny cytat z Cyryla I

- Jesteśmy w trakcie wojny, która przyjęła wymiar metafizyczny. Parady gejowskie dowodzą, jak bardzo człowiek niewolny jest od grzechu. Ta wojna jest skierowana przeciwko tym, którzy popierają gejów, jak świat zachodni. - mówił Patriarcha Moskwy.

Cyryl I uznał, że konflikt militarny jest "znacznie ważniejszy niż polityka". – Jeśli ludzkość zaakceptuje, że grzech nie jest pogwałceniem prawa Bożego, jeśli ludzkość zaakceptuje, że grzech jest odmianą ludzkiego zachowania, wówczas cywilizacja ludzka się zakończy – mówił podczas homilii zwierzchnik rosyjskiego prawosławia.

Wcześniej patriarcha oficjalnie poparł działania zbrojne sił rosyjskich.

– Wszyscy wiemy, co dzieje się na granicach naszej ojczyzny. Dlatego uważam, że nasi wojskowi nie mogą mieć żadnych wątpliwości, że obrali bardzo słuszną drogę w swoim życiu – mówił Cyryl I tuż przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę.

źródło - https://dorzeczy.pl/religia/272566/cyryl-i-parady-rownosci-przyczyna-wojny-na-ukrainie.html

Patriarchowie od zawsze podlegali carowi, trudno jednak w Polsce, w kręgu cywilizacji łacińskiej, dzisiaj zaakceptować, że dla głowy kościoła chrześcijańskiego Bogiem może być władca Rosji, czyli Władimir Putin.

Równocześnie można nie zgadzać się z ideologią LGBT, ale rozgrzeszanie agresji wojskowej, przemocy i ludobójstwa, jakie ma miejsce na Ukrainie, przez rosyjskiego chierarchę jest dla nas nie do pomyślenia. Absurdalności twierdzeniu patriarchy dodaje fakt, że Ukraina jest daleka od agendy LGBT.  

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pawel
pawel 09.04.2022, 21:25
idź ty na h
Tolkien młodszy
Tolkien młodszy 12.03.2022, 10:06
Rozmowa z ruskimi to rozmowa z Orkami, jak z Władcy pierścieni Tolkiena.
masakra
masakra 12.03.2022, 01:12
po prostu poje**

Pozostałe