Cyryl na prawosławnym dżihadzie - bardzo ciekawy artykuł o sytuacji cerkwi prawosławnej w Rosji i na Ukrainie.

  • 19.03.2022, 22:02
  • redakcja RTO
Cyryl na prawosławnym dżihadzie - bardzo ciekawy artykuł o sytuacji cerkwi…

Trudno napisać o tym lepiej i bardziej w pigułce niż  w najnowszym artykule gazety prawnej. Zachęcając do lektury mało znanych w naszym kraju problemów i napięć w świecie prawosławnym, można powiedzieć, że to historia pełna zwrotów akcji i splotów interesów, mająca niewiele wspólnego z nauką Jezusa.

W tym kontekście próba mediacji głowy kościoła rzymskokatolickiego Papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem I, nie wygląda na najszczęśliwszy pomysł biskupa Rzymu.

Zamiast prezentować naukę kościoła, papież Franciszek wciela się w dyplomatę, a w dyplomacji tej zderzają się, mówiąc językiem nowoczesności, dwa zupełnie niekompatybilne systemy, niezależny od władzy świeckiej kościół rzymskokatolicki i silnie związane z władzą prawosławie. Te uwarunkowania sprawiają, że strony rozmawiają, lecz dla każdej z nich te same słowa znaczą zupełnie co innego.

link do artykułu Michała Potockiego - https://www.gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8382194,ukraina-wojna-rosja-cyryl-religia-cerkiew-prawoslawie.html

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bergoglio do dymisji
Bergoglio do dymisji 21.03.2022, 08:12
To straszny błąd. To tak jakby papież rozmawiał z Al-kaidą. Cyryl popiera wojnę agresywną, więc jest wysłannikiem szatana i kropka.

Rozmowa z wysłannikiem szatana to hańba dla papieża.

Pozostałe