Rosyjska Demonstracja w Berlinie - Proputinowska parada w stolicy Niemiec

  • 04.04.2022, 11:40
  • redakcja RTO
Rosyjska Demonstracja w Berlinie - Proputinowska parada w stolicy Niemiec oflagowane samochody w Berlinie: screen z materiału rosyjskiego propagandowego portalu RUPTLY
Rosjanom jest smutno mówią uczestnicy wczorajszej (3 marca) demonstracji. Równocześnie cześć rozmówców podkreśla, że na Ukrainie panuje faszyzm.

Dlaczego niemiecka policja nie reaguje?

W niedzielnej paradzie samochodowej wzięło udział ok. 900 osób. – Nie mamy jeszcze pełnego raportu, ale obeszło się bez incydentów – poinformowała niemiecka policja w rozmowie z gazetą "Berliner Zeitung"

Protest rozpoczął się o godz. 12 koło stacji Ahrensfelde na północnym wschodzie miasta. Kawalkada przejechała przez centrum Berlina. Demonstracja zakończyła się trzy godziny później w pobliżu ratusza w dzielnicy Spandau.

"Stop propagandzie w szkołach, stop dyskryminacji osób rosyjskojęzycznych". Odbyło się także złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Radzieckich w Berlinie.

Jak podaje serwis O2, demonstranci z rosyjskimi flagami prezentowali także symbol "Z", kojarzący się z wojskami, które najechały na Ukrainę. - link https://www.o2.pl/informacje/proputinowska-parada-w-berlinie-nagrania-przerazaja-6754351308904960a

Oprócz haseł #StopHatingRussians i troski o dzieci, Rosjanie mówią o "swoich prawach" do walki z rzekomym faszyzmem na Ukrainie. Jak można zauważyć z dostępnych źródeł wideo, żaden z uczestników w jasny sposób nie skrytykował agresji na Ukrainę, stawiając w centrum zainteresowania rzekomy hejt wobec Rosjan. Ciekawy przekaz można odnaleźć w rosyjskim propagandowym portalu RUPTLY - to tam, obok symboli narodowych, składania kwiatów pod pomnikiem żołnierzy radzieckich i rosyjskich pieśni możemy usłyszeć o urojonym "faszyzmie" na Ukrainie. Ciekawe jest to, że Rosjanie mimo, że sami mówią o sobie, że mieszkają w "Germanii" od lat nie wykazują żadnego współczucia losu Ukraińców ich jedynym problemem jest ostracyzm społeczny z jakim się spotykają.

Czy niemiecka policja nie powinna rozważyć takich demonstracji pod kątem zgodności z prawem, przecież trudno się oprzeć wrażeniu, że to działanie jawnie popierające politykę Kremla, czyli faktycznie faszyzujący nacjonalizm? 

 

Mordujemy Ukraińców, ale chyba nie zasłużyliśmy na hejt - to parafraza przekazu jaki kieruje w świat ambasada Rosji.

 

Najlepszy komentarz pod filmem:

Medyk112

Medyk112

13 godzin temu

Why they don't drive a single Russian car, for example Lada?

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ghgh
ghgh 05.04.2022, 00:57
Te ku**wy maja czelność pokazywać swoje ryje po zbrodni w Buczy. #StartFuckingRussian

Pozostałe