Polka pobiła rekord świata, a Nysianin przebiegł 180 km podczas UltraPark Weekend w Pabianicach.

  • 17.05.2022, 17:03
  • redakcja RTO
Polka pobiła rekord świata, a Nysianin przebiegł 180 km podczas UltraPark…
Patrycja Bereznowska pobiła rekord świata w biegu 48-godzinnym. Polka jako pierwsza kobieta w trakcie dwóch dni przebiegła ponad 400 kilometrów. Tym wynikiem pobiła rekord świata, który wynosił 397 kilometrów i 103 metry i należał przez 12 lat do japońskiej biegaczki Inagaki Sumie.

Wystartowało 71 zawodników.

UltraPark Weekend 2022 organizowany jest w Pabianicach czwarty raz. To prestiżowy bieg, na który chętnych nie brakuje. Wydarzenie odbywa się w Parku Wolności w Pabianicach i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy długodystansowych z Polski i Europy.

W międzynarodowej obsadzie zobaczyliśmy Czechów, Serbów, Ukraińców, Litwinów, Amerykanów i Brytyjczyków. O wysokim poziomie tego biegu świadczy to, że oprócz rekordu świata, padło kilka rekordów narodowych, w tym: Polski, Ukrainy oraz Czech.

Nyski akcent

Na drugiej pozycji w kategorii wiekowej urodzonych przed 1961 uplasował się Sanjaya Jaraszek, 63 letni Nysanin. Co ciekawe zawodnik z naszego regionu jest biegającym samoukiem, tj. nie ma za sobą sportowego zaplecza treningowego, lekarzy sportowych, czy trenerów. Jego recepta na sprawność to zdrowy tryb życia i medytacja.

W ultramaratonie wziął udział po raz szósty. Jego najlepszy wynik sprzed 6-ciu lat z Krakowa wyniósł 173 km. W Pabianicach poprawił ten wynik o 7 km kończąc z wynikiem 180,05604 km. Jaraszek biegł przez 24 godziny bez snu, pozwolił sobie jedynie na kilkanaście krótkich przerw po 2-3 minut.

 

tabela wyników - https://protimer.pl/bio/export/results_online/965/10589?fbclid=IwAR3Y_4EthHpQVBJssrckDBQChkQoH1qd0KrzLPjctXO6yYqFRiP28FEYtLY

 

Ostatnie metry biegu 24 godzinnego - przebyte 180 km

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe