Nysianin piaty w klasyfikacji generalnej - XXIV MIĘDZYNARODOWY RUDZKI BIEG 12 GODZINNY

  • 21.06.2022, 10:19
  • redakcja RTO
Nysianin piaty w klasyfikacji generalnej - XXIV MIĘDZYNARODOWY RUDZKI…
Sanjaya Jaraszek, 63 letni biegacz z Nysy był 5-ty w klasyfikacji generalnej i pierwszy w swojej kategorii M60.

W dniach 11-12 czerwca 2022r. XIII Mistrzostwa Śląska w biegu 12 godzinnym w Rudzie Śląskiej.

W zawodach wzięło udział 60-ciu zawodników z całej Polski. Był to nocny bieg, który rozpoczął się o 21:00, a zakończył się o 9 rano. Nysianin był w klasyfikacji generalnej piąty. Tylko czterech zawodników przebiegło większą odległość.

Trasa była bardzo wymagająca, aż 19 zawodnikom nie udało się pokonać dystansu 80 km, czyli wymaganego minimum kwalifikacyjnego.  Jedynie 18 przekroczyło granicę 100km. Relatywnie porównując do wcześniejszych biegów, wyniki kilometrowe były znacznie słabsze.

W kategorii wystąpiło 9 zawodników, w tym 5-ciu renomowanych ultra biegaczy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Pomimo że Sanjaya rozpoczął bieg szybko (ok. 5' 30'' na km, tj. ok. 11km/h), to po 3 h w swojej kategorii był zaledwie 5-ty, a w generalnej dopiero 40-sty. Z godziny na godzinę sytuacja zaczęła się poprawiać i dopiero po 9 h wyprzedził ostatniego rywala M60, wysuwając się na pierwsze miejsce. To najwyższa dotychczasowa pozycja biegacza z Nysy Sanjaya na tym dystansie.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe