Nowy Hotel z restauracją w Nysie - a Nowiny z siekierą na okładce!

  • 22.06.2022, 15:21
  • redakcja RTO
Nowy Hotel z restauracją w Nysie - a Nowiny z siekierą na okładce! Foto - humorystyczny fotomontaż okładka Nowin Nyskich i naczelny Nowin prezentujący w oryginale pomnik Piłsudskiego

Siekiera zwiększa nakład?

Na pierwszej stronie Nowin Nyskich pojawił się obrazek z siekierą.  tytuł - "Wybudują Hotel w Parku, wytną 150 drzew", sformułowanie wytną 150 drzew w kolorach czarno, żółtym, czyli niebezpieczeństwo.

Dopiero w treści artykułu dowiadujemy się, że miejsce pod budowę to teren, na którym stały zabudowania. Należy do prywatnego inwestora. Choć sąsiaduje z parkiem miejskim, to zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania jest to teren usług ogólnych.

Z tego wynika, że inwestor ma prawo w każdej chwili rozpocząć taką inwestycję i powiat nie może mu niczego zabronić. Po prostu musi wydać pozwolenia na budowę. Jednak Nowiny piszą w alarmistycznym tonie, że starostwo już wydało pozwolenia na budowę. I co w tym złego? 

Dalej czytamy, że powstanie tam hotel z restauracją, dwukondygnacyjny obiekt będzie miał kształt litery U i będzie przykryty spadzistym dachem. Jego wygląd i lokalizacja nawiązują do stojącego tam kiedyś budynku, który został rozebrany po powodzi w 1997 r.

Hotel i restauracja ma mieć ponad 2000 m2 powierzchni użytkowej. Na jego parterze znajdzie się część restauracyjna z dużą salą bankietową. Na piętrze część hotelowa. Na terenie przy hotelu przygotowanych zostanie 30 miejsc parkingowych, znajdzie się tam także duży ogród od strony ul. Powstańców Śląskich.

Po co ta siekiera?

Siekiera w artykule naczelnego Piotra Wojtasika na mój gust ma się nijak do treści artykułu. Prywatny inwestor, na prywatnej działce, gdzie do 1997 roku były zabudowania wybuduje hotel. W naszym mieście powstaje inwestycja za kilka lub kilkanaście milionów wyłożonych z prywatnej kieszeni. Hotel wcale nie będzie w parku tylko na jego obrzeżach. Inwestycje to zwykle rozwój, tym bardziej, że nie jest to kopalnia odkrywkowa.

Czy naczelny Nowin uważa, że to źle? Najwyraźniej tak. Trudno się jednak z tym zgodzić. Po co Piotr Wojtasik dokleja siekiery do swoich tekstów? Jedynie żeby zwiększać nakład gazety, czy także zbijać kapitał polityczny i pompować swoje szanse w wyborach samorządowych?

W podobny sposób promował się inny działacz Ligii Nyskiej Janusza Sanockiego, Piotr Smoter. Pan Smoter (architekt) przed budową galerii DEKADA upierał się, ze inwestor wszystkich "oszuka' i wybuduje blaszany, jednokondygnacyjny szpetny hangar. Powtarzał to jak mantrę przy każdej okazji. Tak się nie stało. Galeria jest murowana, dwukondygnacyjna i na pewno bardziej atrakcyjna niż rozwalający się plac po bazie MZK.

Dla szalonych ekologów komentarz

Szaleństwa ekologiczne to zupełnie odrębny temat. Tych którzy ronią łzy nad każdym drzewem zapytam wprost. Czym jest miasto? Według autora artykułu miejscem, gdzie mieszkają ludzie. Tak się składa, że ludzie mieszkają od setek lat (tysięcy) w budynkach, które trzeba wybudować z kamienia, szkła i stali, a nie w szałasach. Jeśli ktoś chce więcej drzew, niech jedzie do lasu. Nie oznacza to, że autor popiera bezmyślna wycinkę, ale nie dajmy się zwariować.

Znacznie pożyteczniej byłoby, gdyby redaktorzy z Nowin zorganizowali akcję sadzenia drzew w miejscu, gdzie nie koliduje to z nowymi hotelami i restauracjami, do czego serdecznie zachęcam Pana Piotra Wojtasika i już się cieszę na okładkę, gdzie dumny naczelny NN w gumo-filcach, pręży się z łopatą przy młodym drzewku. Panie Piotrze, zielonym do góry! 

MM

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polanski
Polanski 22.07.2022, 17:31
Wytnijcie caly ten park.Oczywiscie czym wam sie podoba.Wazne zeby tylko u starosty 20tys wplywalo co miesiac i kasa sie zgadzala.Po co komu dtzewa i las jak macie ukraincow.
Antonov
Antonov 24.06.2022, 22:02
No tak robią to za ciebie twoi dostawcy kociej karmy, zapewne Ci sami, którzy (płacą-wspierają) Sylwię Spurek w propagowaniu bezmięsnych kotletów z soi.
Po to by sprzedać modyfikowana soję (GMO), bo 90 % światowej produkcji soi to soja GMO, nie mam nic przeciwko modyfikacjom genetycznym
sam bym się zmodyfikował, poprawił co nieco, wzrok, słuch, brzuch, biceps, tyle, że zmodyfikowana soja, która jest super, ma jeden problem
- problem z potencją, zasiane nasiona nie wschodzą.
Zrobiono to specjalnie z dwóch powodów, 1) żeby mutując nie traciły właściwości 2), żeby materiał siewny za każdym razem trzeba było kupować od jednego z kilu światowych gigantów produkujących... materiał siewny GMO.

Czy to oznacza koniec tradycyjnego rolnictwa znanego od paru tysięcy lat? YES, kurxxwa TAK.

Rolnik za każdym razem będzie musiał kupić ziarno do zasiewu od koncernu,

a wy o drzewach i wiewórkach
rrr
rrr 24.06.2022, 21:52
Ja nikogo nie zabijam, ludzie nie muszą jeść mięsa, ani wycinać drzew.
Antonov
Antonov 24.06.2022, 21:50
Czyli zabijasz inne zwierzęta by karmić swojego kota mordercę?
rrr
rrr 24.06.2022, 21:50
przecież kot by umarł jakby, go karmić marchewką, co za głupie pytanie.
Antonov
Antonov 24.06.2022, 21:48
Zadam proste pytanie:
Czy twój kot jest wegetarianinem "rrr"?
rrr
rrr 24.06.2022, 21:47
bezbronne drzewa będziecie wycinać ooo!!!
564798bm
564798bm 23.06.2022, 00:34
jakie miasto, taki TVN
Egon
Egon 22.06.2022, 18:02
Nowiny to czyste bicie piany
HA HA HA
HA HA HA 22.06.2022, 17:11
Lubię tego faceta - redaktora RTO - jak widzi cymbała to nie może wytrzymać, ha ha ha

Pozostałe