14-latek zgwałcił 10-latka - sprawa prowadzona jest w nyskim sądzie

  • 29.06.2022, 18:22
  • redakcja RTO
14-latek zgwałcił 10-latka - sprawa prowadzona jest w nyskim sądzie
Do tego przerażającego zdarzenia doszło na terenie gminy Otmuchów. Policję zawiadomiła rodzina ofiary. Gwałtu miał się dopuścić 14-latek.

Wszczęto postępowanie

Sądu Rejonowego w Nysie wszczął postepowanie w stosunku do nieletniego, który miał dopuścić się gwałtu na 10-latku. Potencjalny sprawca, 14-latek został już przesłuchany. Zlecone zostało także wykonanie opinii biegłego z zakresu seksuologii oraz psychologii.

Z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy dziecka sąd nie udziela więcej informacji na ten temat. Z informacji prasowych (Nowiny Nyskie) wynika, że to rodzina 10-letniej ofiary zauważyła zmiany w zachowaniu dziecka i zgłosiła swoje obawy na policję, informując, że dziecko mogło zostać zgwałcone. Chłopiec został zbadany przez lekarzy z nyskiego szpitala. Poszkodowany 10-latek nie wymagał dłuższej hospitalizacji. Do gwałtu miało dojść w mieszkaniu, w którym przebywali obaj chłopcy.

Po zakończeniu sprawy wobec sprawcy, tj. 14-latka prawdopodobnie zostaną zastosowane środki wychowawcze, takie jak umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe