Krajczy zostaje na stanowisku dyrektora nyskiego szpitala - wycofał wniosek.

  • 11.07.2022, 22:53
  • redakcja RTO
Krajczy zostaje na stanowisku dyrektora nyskiego szpitala - wycofał wniosek.
Wieloletni dyrektor nyskie ZOZ zmienił decyzję i postanowił kontynuować pracę na stanowisku przynajmniej do stycznia lub lutego 2023 roku.

Do wycofania namówił Biłobran

Dr Norbert Krajczy, który jest dyrektorem szpitala od 1991 roku, na początku lipca złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.  Dr Krajczy od 7 lat ma uprawnienia do przejścia na emeryturę. Wniosek nie zawierał uzasadnienia,

Do zmiany zdania Norberta Krajczego namówił przewodniczący powiatowej komisji zdrowia Czesław Biłobran.

– Moim zdaniem sytuacja placówek medycznych jest obecnie nieciekawa. Pogarszają się ich wyniki finansowe, słychać, że rośnie ilość przypadków Covid 19. Odejście dyrektora ważnego szpitala w tej sytuacji mogłoby spowodować niepotrzebne perturbacje. Zależy mi, żebyśmy okres jesienny przeszli spokojnie. - komentował w rozmowie z mediami Czesław Biłobran.

Nowe wyzwania na najbliższe miesiące jak mówi Norbert Krajczy, to dokończenie remontu oddziału zakaźnego z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej i rozpoczęcie remontu oddziału pediatrycznego. Instalacja tomografu komputerowego, a także przejście oddziału chirurgii naczyniowej na tryb dyżurowy. Ponadto w planach jest zatrudnienie dodatkowych specjalistów, w tym jednego profesora.

Swoją wcześniejszą decyzję tłumaczy zmęczeniem po trudnym okresie pandemii i osobistymi problemami zdrowotnymi.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bolek
Bolek 15.07.2022, 18:28
A juz otwierano szampana w szpitalu, pospiech to zly doradca.

Pozostałe