Dokąd idą pieniądze, które wrzucamy do puszki WOŚP? - reportaż TV republika

  • 06.01.2017, 13:22 (aktualizacja 07.01.2017, 07:51)
  • redakcja RTO
Dokąd idą pieniądze, które wrzucamy do puszki WOŚP? - reportaż TV republika
"Owsiak jest za cwany, żeby kraść. Tu działa kreatywna księgowość" - - Ze sprawozdania z roku 2012 wynika, że z zebranych przez WOŚP 65 mln do potrzebujących trafiło jedynie 34 mln - powiedział na antenie Telewizji Republika bloger Piotr Wielgucki piszący pod pseudonimem Matka Kurka. Źródło: http://telewizjarepublika.pl/quotowsiak-jest-za-cwany-zeby-krasc-tu-dzia...

 

źródło  - http://vod.gazetapolska.pl/5990-dokad-ida-pieniadze-ktore-wrzucamy-do-puszki-wosp\\

___________________________________________________________________________________

Mamy rekord!

Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny.
Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę.

Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami.

Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0.

Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości.

Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup „Złoty Melon” => Firma krzak „Mrówka Cała”. W dwóch pierwszych elementach nie zmienia się nic od 11 lat, ale trzeci to moja porażka, ponieważ dosłownie skupiłem się na „mrówce”,  nie mając pojęcia o istnieniu słonia. Żyjemy w czasach komiksowych, kultura obrazkowa przemawia do przeciętnego odbiorcy bardziej, niż najprostsze zdanie. Przepraszam wyrobionych Czytelników za użycie tego narzędzia, ale celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszego odbiorcy, któremu rzecz trzeba wyłożyć łopatą, inaczej nie pojmie w czym uczestniczy. Pełen schemat wygląda tak.

schemat.png

Czas przedstawić poszczególne postaci z tej układanki.

9fedc45b838a392c65a8c9c2d43c73fa.jpg

Jerzy Owsiak – prezes  zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki„Złoty Melon”, dyrektor graficzny „Złotego Melona”, właściciel firmy „Jasna Sprawa”, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki „Mrówki Całej”, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy „Tabasco”, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Lidia Niedźwiedzka Owsiak – członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki „Złoty Melon”, właścicielka firmy „Mrówka Cała”, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy „Tabasco”, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Jacek Stachera – Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.

Aleksandra Owsiak – córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, była pracownica WOŚP, obecna pracownica firmy „Tabasco”, partnerka Jacka Stachery, matka jego dziecka.

Ewa Owsiak – młodsza córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, właścicielka „Feel Mint Production” firmy bez telefonu i strony internetowej, zajmującej się tym samym, czym zajmują się wszystkie pozostałe firmy Owsiaków.

Jak to działa?

Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup „Złoty Moelon”, która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.

Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP,  „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.

Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.

Z tym samym Struzikiem Owsiak ostatnio uroczyście wręczał szpitalowi sprzęt medyczny.

Owsiak żyje z władzą i dzięki władzy, ale w czasie wizyty u Komorowskiego, to Stachera zarządzał całym cyrkiem i to jego praktyk mają dość byli i wycofujący się sponsorzy „Przystanku Woodstock”, jednak o tym w kolejnych odcinkach.

MatkaKurka • kontrowersje.net

______________

źródło - 

https://jasminmpowaznie.wordpress.com/2016/11/23/przez-6-lat-blisko-50-milionow-do-podzialu-dla-rodziny-owsiakow/

__________________________________________________________________________________

 

Ktoś wydał wyrok na obrońcę demokracji, któremu marny koniec wróżyłem rok temu. Onet.pl opublikował materiały kompromitujące Mateusza Kijowskiego i jego żonę. Chciałoby się napisać, że „okazało się”, ale dla mnie było jasne od początku, że Kijowski robi biznes na frajerach. Tacy cwaniacy zawsze chowają się za jakąś szlachetną tarczą, tym razem padło na demokrację. Gdy się publika dowiedziała, że Kijowski z żoną przejadał składki członkowskie, na skromną sumę 90 tys. złotych (to co udowodnione), nastąpiła konsternacja wśród członków KOD. Stało się tak wyłącznie dlatego, że informacje opublikował Onet.pl., gdyby to zrobił Matka Kurka albo jakieś prawicowe media, Kijowski nie tylko zostałby męczennikiem, ale dostałby do puszki dwa razy więcej.

Pan „demokrata” jest wierną kopią Jurka Owsiaka, pod każdym względem, nawet miał tego samego mentora – Waltera Chełstowskiego, który Owsiaka nauczył robić biznesy na szlachetności. Kijowskiemu zarzuca się nepotyzm, wyprowadzenie z fundacji do firmy żony „zaledwie” 90 tysięcy złotych i z tego powodu podniósł się wielki szum. Od trzech lat piszę jak Jerzy Owsiak wyjmuje i obraca pieniędzmi dziećmi, a dokumenty dotyczą MILIONÓW złotych i żadne media z topu nigdy tego tematu nie podjęły. Kijowski to jest pikuś, tyci, tyci, przy Jurku, który w świetle kamer kroi frajerów, aż miło i jeszcze wychodzi na obrońcę życia, bez którego dzieci poumierałby w szpitalach.

Od drugiego Finału WOŚP Owsiak robił biznes na dzieciach, wtedy powstała fundacja i od razu przykleiła się do niej firma Owsiaka i Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki”. Obaj panowie kasowali publiczną telewizję za realizację głupawych programików satyrycznych. W krótkim czasie Owsiak pogonił Chełstowskiego i zamienił „Ćwierć Mrówki” na „Mrówkę Całą”, która należała do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tego momentu zaczął się biznes na całego, a gdy Owsiak z żoną powołał spółkę „Złoty Melon” możemy zacząć mówić od milionach przelanych z WOŚP do prywatnych firm. Oto podstawowe fakty z życia filantropijnej korporacji Owsiaków.

Schemat korporacyjny

schemat.png

1. Jerzy Owsiak wraz z zarządem powołał na stanowisku dyrektora medycznego swoją żonę Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, ona sama jako członek zarządu powstrzymała się od głosu, ale uchwałę podpisała.

Według sprawozdań pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy.

2. W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę „Złoty Melon”. Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak.


3. Głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”.

4. Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłaca wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego.

5. Jerzy Owsiak jako prezes zarządu „Złotego Melona” sam ze sobą podpisywał umowy zlecenia i umowy o dzieło.

6. Jerzy Owsiak jako prezes „Złotego Melona” i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” podpisali umowy o dzieło i umowy zlecenia z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak.

7. Jerzy Owsiak jako prezes „Złotego Melona” i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” zlecali usługi prywatnej firmie Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak „Mrówce Całej”.

8. Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, jako członek zarządu oraz dyrektor medyczny WOŚP zlecali usługi prywatnej firmie „Mrówce Całej” świadczone na rzecz Fundacji WOŚP.

9. Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP podpisał umowę wynajmu lokalu dla WOŚP z dyrektorem medycznym i członkiem zarządu WOŚP oraz właścicielką firmy „Mrówka Cała” Lidią Niedźwiedzką-Owsiak.

 

10. Jerzy Owsiak jako prezes zarządu „Złotego Melona” podpisał umowę wynajmu lokalu dla „Złotego Melona” z jedynym reprezentantem WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” oraz właścicielką firmy „Mrówka Cała” Lidią Niedźwiedzką-Owsiak.

 

W trakcie procesu w Złotoryi, gdy zwróciłem się o dokumentu finansowe „Złotego Melona” i Fundacji WOŚP, Lidia Niedźwiedzka Owsiak najpierw zawiesiła działalność „Mrówki Całej”, potem firmę wyrejestrowała.

11. W tym samym czasie Jerzy Owsiak założył swoją firmę „Jasna Sprawa”, a jej pełnomocnikiem została… Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

sprawa.png

Zakres działalności „Jasnej Sprawy” i „Mrówki Całej” jest tożsamy i głównie opiera się na szkoleniach edukacyjnych i medycznych, produkcji gadżetów reklamowych, produkcji filmowej oraz muzycznej. Ile zleceń „Jasna Sprawa” pośrednio lub bezpośrednio otrzymała od WOŚP i „Złotego Melona” musiałby ustalać kolejny sąd, a najlepiej prokuratura, bo sąd Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mają w najgłębszym poważaniu – odmówili dostarczenia pełnej dokumentacji w ramach prawomocnego zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi, odmawiają udzielenia informacji publicznej pomimo 5 wyroków WSA stwierdzających naruszenie ustawy.

12. Obecnie głównym podwykonawcą „Złotego Melona” i WOŚP jest firma Tabasco Jacek Stachera.

stachera.png

Pan Jacek jest ojcem najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka, jednocześnie był/jest pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak.

olaowsiak.png

W tym roku na koszty Finału WOŚP przeznaczyła 3,5 miliona złotych. Imprezę realizuje „Złoty Melon”, który jest tylko słupem. Fragment raportu KRS "Złotego Melona", który każdy może sobie zamówić i potwierdzić dane.

krsmelon.png

Prawdziwą realizacją i kasowaniem zajmuje się firma córki i „zięcia” Owsiaków. Głównym kosztem jest organizacja koncertu w Warszawie i przypomnę, że żaden sztab WOŚP poza sztabem Owsiaka regulaminowo nie może ze zbiórki przeznaczyć na to ani złotówki, członkowie sztabu nie pobierają wynagrodzenia.

13. Młodsza córka Owsiaka, Ewa Owsiak, też ma firmę „Feel Mint Production”, do której nie można się dodzwonić, ponieważ poza darmowym adresem gmail nie ma żadnych danych kontaktowych. Profil firmy jest oczywiście tożsamy ze wszystkimi Mrówkami, Melonami i Tabasco. Pisałem wielokrotnie do Feel Mint Production i WOŚP, jak się łatwo domyślić odpowiedzi nie było.

ewaowsiak.png

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 29.01.2021, 11:23
A skąd mam wiedzieć, że te wszystkie użyte tu dokumenty są w ogóle prawdziwe?
Ukrywanie ksiąg rachunkowych? A w dzisiejszych czasach da się je ukryć? Chyba jak chce jakąś transakcje ukryć to w ogóle jej tam nie wykazuje ale w dobie rachunków bankowych i internetu wszystko jest widoczne i mozna wszystko prześledzić. Wystarczy nakaz.
Mario
Mario 05.02.2021, 14:53
Chodzi, dziecko, o to, że to jest wszystko legalne. Tyle, że nie znaczy, że etyczne. Natomiast skład osobowy podmiotów poza jednoosobową działalnością gospodarczą możesz sprawdzić na https://www.gov.pl/web/sprawie… .Natomiast jednoosobową działalność gospodarczą możesz sprawdzić na www.firma.gov.pl
che che
che che 05.02.2021, 14:10
No i... ? Naiwnych nie sieją. Jeleń płaci a Owsiak liczy pieniążki.
Marek
Marek 20.01.2021, 11:05
Matka Kurka przegrał w sądzie, więc powoływanie się na niego jest słabe
Co za logika xD
Co za logika xD 22.01.2019, 22:29
Co za bzdury piszesz dziecko. - mafia też dba o PR i dla dobrego wizerunku na pokaz pomaga biednym ludziom, - . Nie nazywam oczywiście Owsiankę mafią, ale argument do d... podałeś.
Twierdzisz, ze można się oczyścić z malwersacji jeśli przekazało się cześć dla potrzebujących.

Idż obrabuj bank połowę oddaj biednym i tak się tłumacz w sądzie, że sędzia nic nie przekazał a ty aż połowę zrabowanego.
Adrian
Adrian 22.01.2019, 20:25
A pan Matka Kurka ile pieniędzy zdobył i przekazał na cele dobroczynne? Czy nawet te 34 mln zł nie jest w stanie pomóc? Gdyby nie WOŚP tych pieniędzy by nie było, nawet jeśli zebranych jest dużo więcej..
Piotr
Piotr 11.01.2020, 13:26
Czy wrzucając do puszki wrzucasz na dzieci czy na dzieci + prywatne spółki Owsiaków. Ja chcę, żeby wszystko trafiło dla chorych dzieciaków. Czy to jest złe?
bob
bob 31.12.2018, 15:36
jejku to szczytny cel poprostu nalezy założyć że z kazdej złotówki danej połowa zostanie zapier...lona róznymi to sposobami np kupując sprzęt na fikcyjnych ustawionych przetargach gdzie ten sprzęt ma zawyżoną cene min o 30 % itp to jest sposób na rabowanie naiwnego narodu 99% fundacji to wielki wałek aby sie otoczenie dorobiło gigantycznych pieniedzy Kwaśniewska też ma fundacje prosty sposób na przepieranie milionów
Mloda
Mloda 30.12.2018, 22:21
Wiadome od dawna, dlatego nigdy nie doloze ani zlotowki na wosp.
Jagoda
Jagoda 29.12.2018, 19:16
Nie wierzę, efekty pozytywne widać na każdym kroku. Jak co roku również w tym, przekażę datek na WOŚP.
Piotr
Piotr 11.01.2020, 13:33
Efekty są pozytywne, a mogłyby być dwa razy takie gdyby wszystko trafiło do chorych dzieciaków. Daję na chore dzieci. Zamiast na koncerty kasa powinna isć bezpośrednio do tych dzieciaczków.
Avidya
Avidya 29.12.2018, 19:46
Masz rację, tylko dzięki owsiakowi szpitale w ogóle funkcjonują. Gdyby nie on, toby nie było niczego, żadnego sprzętu, ani nawet łóżek, ani lekarzy, anu\i budynków. Żyj w iluzji, płać kasę zamiast czytać dokumenty. Dzięki takim durniom owsiak dorobił się milionów.
Piotr
Piotr 11.01.2020, 13:41
Może nie durnym. Tylko zmanipulowanym. Każdy kto broni WOŚP widzi pozytywny aspekt tego. Okazuje wrażliwość. Jednak warto, aby przeczytał te dokumenty i zadał sobie pytanie, czemu Owsiak poza tą zbiórką robi biznes, ktorego nie rozlicza transparentnie. Można przecież zlecić tę samą usługę za wielokrotnie wyższą wartość jeśli nikt tego nie kontroluje i czerpać korzyści na ktore te osoby już pewnie nie wrzucają do puszki.
Przypał
Przypał 29.12.2018, 10:31
Je będę wrzucał do puszki bo nie mam kilku klepek i jestem ze stada baranów, którymi łatwo manipulować
Avidya
Avidya 29.12.2018, 17:47
Powodzenia. Barany też są potrzebne, aby istniała różnorodność.
Szary Polak
Szary Polak 28.12.2018, 09:31
Za to jak wiele robi dla ludzi, powinien być jeszcze lepiej wynagradzany, taka praca moim zdaniem niema swojej ceny i nie możemy patrzeć na te dochody z poziomu Kowalskiego etatowicza dla którego 10 czy 15tyś miesięcznie to dużo. Nie, to bardzo mało!! Do puszek będę wrzucał nadal i to jeszcze więcej, nawet jakby połowa tej kasy szła do kieszeni Owsiaka. Ciekawe czy autor "reportażu" sprawdził jak działają inne fundacje?!
Avidya
Avidya 28.12.2018, 16:02
Gratuluję ciemnoty. Życzę coraz przyjemniejszego pozostania w świecie iluzji. Owsiak nie ma 15 tysięcy miesięcznie, tylko milion. Ale przecież i tak nie potrafisz liczyć, co ci za różnica.
Owsiak czysty czy nie?
Owsiak czysty czy nie? 09.01.2018, 19:18
Od samego początku istnienia Orkiestry towarzyszyły jej pogłoski o grubej kasie, którą Owsiak bierze za organizację. Wtedy jakoś dziennikarze nie ośmielali się go krytykować, tylko pojedyncze osoby wspominały, że Owsiak jeździ starym różowym autem, a przytula miliony co roku. Od kupowania sprzętu jest NFZ, na który każdy z nas łoży grubą kasę.
Max
Max 28.12.2018, 18:23
Problem w tym, że wspomniany NFZ wydawać kasy na nic nie chce... I konsekwentnie nie wydaje.
Piotr
Piotr 11.01.2020, 13:45
Nie chce wydawać na nic kasy? To z roku na rok tam jest ich wiecej!?
Z
Z 29.12.2018, 21:51
Po co mają wydawac jak co roku ludzie sie na to skladają przez wośp.
Klebo   Wademar
Klebo Wademar 09.01.2018, 16:02
Juz w 1990 .....wiedzałem że Owšiak robi Złodzejine....
RÓBTA CO CHCETA z publiczną kasą
RÓBTA CO CHCETA z publiczną kasą 12.01.2017, 07:17
To możliwe jest tylko w takim dzikim kraju jak Polska, Owsiak sprywatyzował sobie dobroczynność i nałożył podatek na cały naród. Owszem kupuje sprzęt medyczny, ale przy tym płyną miliony na boki, a Owsiak robi z nimi co CHCETA.
uuu
uuu 11.01.2017, 16:12
Ani gorsza nie dam na Owsiaka, niech mu dają naiwniacy. W żadnym normalnym europejskim kraju nie istnieje taka możliwość, aby fundacja zastępowała działalność państwa w zakresie opieki zdrowotnej.
kulnhgfdw3a
kulnhgfdw3a 09.01.2017, 22:48
Ze Struzikiem (PSL) chyba, a nie Komorowskim?!?
Ale w sumie jeden pies ich ...
bip
bip 09.01.2017, 19:27
Owsiak razem z Komorowskim otwierali lotnisko w Modlinie. Dwaj biznesmeni, a biznes robiony na ludziach.
Jurek Owsianka
Jurek Owsianka 09.01.2017, 18:42
Ludzie potrzebują wiary, a nie wiedzy dlatego prorokowi wolno wszystko, byleby szerzył wiarę.
prawo jest w ...
prawo jest w ... 08.01.2017, 11:22
Takie sprawy powinny być wyjaśnione przez organy Państwa, jeśli Owsiak jest czysty niech zostanie świeckim świętym,

- jeśli jednak wyciąga z WOSP miliony to byłoby jedno z większych publicznych kłamstw ostatnich 20 lat w Polsce. Państwo działa teoretycznie jeżeli wolno takie rzeczy robić na taką skalę.
Halina P.
Halina P. 23.01.2019, 11:14
Nikt nie ruszy Owsiaka, on sam co rusz ogłasza, że się wycofuje i wtedy zaraz jest fala , bo steki tysięcy ludzi "prosi go", aby został i dalej ciągnął kasę. Prawo jest d;a malutkich ludzi, dla urzędników niskiego szczebla i ubogich mieszkańców. Na pewnym poziomie prawo już nie istnieje.
dyskusja FACEbook
dyskusja FACEbook 07.01.2017, 10:40
Na facebooku dyskusja, aż huczy

Ewa Witkowska Autor tych rewelacji przegrał z Owsiakiem proces. Powoływanie się na rewelacje blogera skazanego prawomocnym wyrokiem sądu pokazane przez Telewizję Republika jest według mnie nieprofesjonalne.
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 3 · 20 godz.
Janina Zofia Jakubowska
Janina Zofia Jakubowska Zgadzam się
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 1 · 19 godz.
Janina Zofia Jakubowska
Janina Zofia Jakubowska Tak zgadzam się ale z p. Ewą
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 2 · 19 godz.
Regionalna Telewizja Opolskie
Regionalna Telewizja Opolskie Przegrany proces blogera dotyczy zupełnie innej sprawy niż przedstawiona w materiale TV Republika - zachęcamy do lektury - http://wiadomosci.gazeta.pl/wi…

Bloger Matka Kurka przegrał proces z Owsiakiem. Musi przeprosić i zapłacić…
WIADOMOSCI.GAZETA.PL
Lubię to! · Odpowiedz · Usuń podgląd · 34 min
Tomasz
Tomasz 09.01.2017, 16:18
"dyskusja FACEbook" wyborcza to nie niezbyt dobra źródło wiedzy, które lubi manipulować informacją. Proszę zaznajomić się z wyrokiem wraz z uzasadnieniem
Adam
Adam 09.01.2017, 16:46
Nikt nie będzie czytał wyroków poza prawnikami i hobbystami. Ludzie mają ugruntowane zdanie na każdy temat niezależnie od tego jak jest naprawdę.
kuljh
kuljh 06.01.2017, 22:20
rzeczywiście histeryczne zachowanie Owsiaka, kiedy ktoś zapyta go o kasę jest troszeńkę żenujące. Facet powinien być transparentny.
Gdyby był nafciarzem z prywatnie zarobionym miliardem mógłby sobie dłubać charytatywnie dla fanu, ale nie jest. I te firemki wyglądają, jak wyglądają... słabo

Pozostałe