Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:58
Reklama

Artykuły

Bielik zjadł zatrute myszy i trafił na leczenie wątroby do Nysy.
Bielik zjadł zatrute myszy i trafił na leczenie wątroby do Nysy.
Bielik z objawami zatrucia trafił do lecznicy weterynaryjnej w Nysie. Chorego ptaka w sobotę 7 grudnia znaleźli członkowie Stowarzyszenia Historyczno - Eksploracyjnego Triskelion z Bielawy. Poszukiwacze przyjechali do Głubczyc na poszukiwania. O znalezisku zawiadomili leśniczego, ten poprosił o pomoc przychodnię weterynaryjną. 10.12.2019 17:13
NOWE CZUJNIKI JAKOŚCI POWIETRZA
NOWE CZUJNIKI JAKOŚCI POWIETRZA
Monitoring jakości powietrza został rozbudowany o 2 kolejne czujniki „Airly”. Nowe sensory zlokalizowane są w sołectwach Hajduki Nyskie i Kubice. 10.12.2019 17:05
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU 10 - 14 grudnia 2019
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU 10 - 14 grudnia 2019
10.12.2019 17:03
W NYSIE MA POWSTAĆ CMENTARZ DLA ZWIERZĄT
W NYSIE MA POWSTAĆ CMENTARZ DLA ZWIERZĄT
Na peryferiach miasta miałby powstać cmentarz dla zwierząt. To odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy apelują o utworzenie takiego miejsca. Aby pochować swojego psa lub kota, właściciele zwierząt muszą teraz jeździć do ościennych województw. 10.12.2019 16:59
„ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” W NDK
„ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” W NDK
Chyba wszyscy czytaliśmy tę książkę lub oglądaliśmy film (albo jedno i drugie). Perypetie nieco nieokrzesanej, ale zawsze szczerej i niezwykle pogodnej Ani Shirley już od ponad stu lat zachwycają i inspirują kolejne pokolenia. Nyski Dom Kultury przygotował wyjątkowy musical na podstawie słynnego opowiadania Lucy Maud Montgomery. 10.12.2019 16:57
TRYTON NYSKI- zgłaszanie kandydatur.
TRYTON NYSKI- zgłaszanie kandydatur.
Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do honorowego wyróżnienia pn. „Tryton Nyski”. Propozycje kandydatur można zgłaszać do 20 stycznia 2020 r. Uroczysta gala „Trytona Nyskiego”, podczas której poznamy laureata, odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury. 10.12.2019 16:55
Lokomotywa w ogniu - Maszynista był pijany.
Lokomotywa w ogniu - Maszynista był pijany.
Maszynista po zatrzymaniu składu na stacji kolejowej zgłosił pożar elektrycznej lokomotywy. Okazało się, że był pijany. 10.12.2019 14:24
Czy spółka Allegro złamała prawo antymonopolowe, faworyzując swój sklep internetowy w stosunku do innych sprzedawców?
Czy spółka Allegro złamała prawo antymonopolowe, faworyzując swój sklep internetowy w stosunku do innych sprzedawców?
Allegro jest zdecydowanie najpopularniejszą w Polsce platformą zakupów internetowych. Z badań przeprowadzonych w 2019 r. przez firmę Kantar na zlecenie UOKiK* wynika, że w przypadku kupna nowej rzeczy na platformie handlowej – 79 proc. konsumentów korzysta z usług Allegro. Dla niektórych przedsiębiorców możliwość sprzedaży na portalu Allegro może być jedynym sposobem na dotarcie do szerokiego kręgu klientów. Wielu z nich skarżyło się do urzędu na nierówne warunki konkurencji. Spółka jest bowiem z jednej strony platformą pośredniczącą w handlu elektronicznym, z drugiej zaś – rywalizuje na tej platformie z innymi sprzedawcami, w szczególności poprzez własny sklep internetowy – Oficjalny Sklep Allegro. 10.12.2019 14:18
Przewodniczący Rady Gminy Rudniki z prokuratorskimi zarzutami poszło o 350 zł. - czy Biłobran , Woźniak i Aranowicz powinni się martwić?
Przewodniczący Rady Gminy Rudniki z prokuratorskimi zarzutami poszło o 350 zł. - czy Biłobran , Woźniak i Aranowicz powinni się martwić?
350 zł to nie majątek, a jednak prokuratura oskarżyła przewodniczącego rady w Rudniakach, w Nysie takie rzeczy (na razie) się nie udają. Samorządowcy mają, jak widać swoisty niepisany immunitet. Dyrektor NDK Marta Klubowicz poświadczyła nieprawdę, by otrzymać kilkaset złotych z delegacji do Łodzi w 2015 rok. Zarząd powiatu Biłobran , Woźniak i przewodniczący rady Aranowicz brali pieniądze choć według nich samych i goszczących ich Ormian mieli zapewnione wyżywienie. Prokuratura jednak stoi za nimi murem. 09.12.2019 19:06
74 latka jechała pod prąd - Peugeot uderzył czołowo w Citroena
74 latka jechała pod prąd - Peugeot uderzył czołowo w Citroena
Peugeot i citroen zderzyły się czołowo w poniedziałkowy poranek na obwodnicy Nysy (droga krajowa 41). Dwie osoby poszkodowane. Jeden z samochodów na drodze dwujezdniowej jechał pod prąd. 09.12.2019 16:19
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Bywa i tak Treść komentarza: Niektórzy,to do śmierci będą się trzymać posadki,bo apetyty się nie kończą!!!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:17 Źródło komentarza: NOMINACJE DYREKTORSKIE - kto kieruje szkołami w gminie Nysa Autor komentarza: Wkurzony rodzic Treść komentarza: A dlaczego Michon nie zostanie logopedą,jak jest taką świetną specjalistka?Zamiast zajmować stanowisko dyrektorskie,pomogłaby dzieciom, przecież tam neurologopedow brakuje .Dziwne jest to, że ciągle ją wybierają.Dyrektorem powinien być menadżer!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:14 Źródło komentarza: Sprytny dyrektor szkoły dorobi na nadgodzinach nawet kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Autor komentarza: Krystyna Treść komentarza: Najgorsze w tym wszystkim jest to że on dalej pije i jeździ.. strach pomyśleć jak on bada te kobiety . Ale słyszałam że jak się napije to publicznie nabija się z pacjentek Data dodania komentarza: 31.07.2025, 04:00 Źródło komentarza: Nyski Ginekolog "pod wpływem". Autor komentarza: Michon do zwolnienia Treść komentarza: Mobbing w sp.10istnieje w stosunku do uczniów i tzw.trudnych rodziców.Im się tam najwyraźniej coś myli,bo żyją z pieniędzy podatnika wielu rodziców twierdzi, że już dawno powinna wejść tam prokuratura.I mam nadzieję, że poniosą ,na czele z Michon konsekwencje.Pozbawienie prawa wykonywania zawodu ,dla takich!!!!!Niech sobie założy miernota ,jedna z drugą działalność i mobinguje na własny rachunek.W 10 uchybienie godności zawodu nauczyciela,to norma.I ludzie tego,tak nie zostawią!!!!!! Data dodania komentarza: 12.05.2025, 00:31 Źródło komentarza: Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu? Autor komentarza: MM Treść komentarza: A może Kolbiarz też się leczy u Miłara? Data dodania komentarza: 23.04.2025, 10:28 Źródło komentarza: Nikt w to nie uwierzy. Miłar Kokoszka - Oddawał mocz na krzyż Autor komentarza: Wielki Joe. Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł. Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47 Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.
Reklama
Reklama